REKLAMA

Wybory samorządowe, Borys Budka: Nie można oddać samorządu w ręce partyjnych działaczy

  • Autor: PAP/AT
  • 26 października 2017 09:45
Wybory samorządowe, Borys Budka: Nie można oddać samorządu w ręce partyjnych działaczy Jeśli będzie jedna tura wyborów samorządowych nie ma innej opcji by był jeden kandydat, bo każda inna wersja to oddanie PiS władzy w polskich miastach - uważa Budka (Borys Budka, fot.borysbudka.pl)

Nie ma innego wyjścia aniżeli jednoczenie ugrupowań, które mają podobne, czy czasem takie samo spojrzenie na samorząd – powiedział wiceszef PO Borys Budka.

• Robimy wszystko, by uzyskać efekt synergii wspólnie z Nowoczesną, PSL i ugrupowaniami pozaparlamentarnymi – powiedział Budka.

• Nie ma innego wyjścia niż jednoczenie ugrupowań z podobnym spojrzeniem na samorząd - dodał.

"Robimy wszystko, by jako zjednoczona opozycja uzyskać efekt synergii wspólnie z Nowoczesną, PSL, ugrupowaniami pozaparlamentarnymi" - powiedział Budka w Polskim Radiu 24.

Dopytywany, czy powstanie wspólna lista partii opozycyjnych w najbliższych wyborach samorządowych odpowiedział, że "wspólna lista, jak wszystkie sondaże pokazują, to wartość dodana, bo nasi wyborcy oczekują wspólnego działania, oczekują zjednoczenia". "I o tym mówimy" - dodał.

Według wiceszefa PO "nie ma innego wyjścia aniżeli jednoczenie ugrupowań, które mają podobne, czy czasem takie samo spojrzenie na samorząd".

Czytaj też: Ryszard Petru o koalicji z PO: Możemy wygrać wszystkie miasta prezydenckie

Dodał, że program samorządowy "musi przełożyć się na wiarygodnych, dobrych ludzi w samorządach po to, by samorząd pozostał samorządem fachowców, a nie był oddany w ręce partyjnych działaczy z Nowogrodzkiej".

Budka podkreślił jednak, że obecnie "nie ma zarządzonych wyborów, po drugie nieznane są okręgi wyborcze, po trzecie nieznana jest ordynacja wyborcza, czy zmiany w Kodeksie wyborczym dotyczące bezpośrednich wyborów". Jego zdaniem "jeśli będzie jedna tura wyborów nie ma innej opcji by był jeden kandydat, bo każda inna wersja to oddanie PiS władzy w polskich miastach".

"Jestem bardzo spokojny o te nasze rozmowy, bo docieramy się w boju" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Mieszko 2017-10-26 18:50:45
    Niech Budka powie w jakich rękach samorząd jest terazREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA