REKLAMA

Wybory samorządowe, Grzegorz Schetyna: Trzeba ustalić zasady współpracy między partiami opozycyjnymi

  • Autor: PAP/AT
  • 07 listopada 2017 09:59
Wybory samorządowe, Grzegorz Schetyna: Trzeba ustalić zasady współpracy między partiami opozycyjnymi Chcę skutecznie walczyć z PiS - powiedział lider PO (Grzegorz Schetyna, fot.twitter)

Partie opozycyjne, które chcą zbudować wspólną listę, chcą być razem w wyborach, muszą przejść przez czyściec wspólnych rozmów - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zaprosił przedstawicieli partii opozycyjnych na spotkanie we wtorek (7 listopada) w związku z ogłoszeniem przez PO kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy; w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele PO, UED, SLD oraz KOD. PO będzie reprezentował Andrzej Halicki.

"To jest naturalne, że partie opozycyjne, które chcą zbudować wspólną listę, chcą być razem w wyborach, muszą przejść przez czyściec wspólnych rozmów" - powiedział Schetyna w radiu RMF FM.

Podkreślił konieczność ustalenia zasad współpracy między partiami opozycyjnymi. "Wiem, że to będzie trudny proces, bo każdy będzie chciał dominować w tym porozumieniu, to jest naturalne" - ocenił.

Czytaj też: Schetyna o rozmowach z Petru i starcie Trzaskowskiego: Polityka to nie zawsze arena krwawych zbrodni

"Nie powinniśmy dzielić naszych kandydatów, nie powinniśmy spoglądać na te wybory przez pryzmat partyjnych legitymacji, ale przede wszystkim przez pryzmat wsparcia, możliwego poparcia, które dadzą mieszkańcy kandydatom" - powiedział. "Chcę skutecznie walczyć z PiS i zrobić wszystko, żeby samorządy, polskie miasta, województwa, nie trafiły w ręce PiS" - dodał.

Podkreślił, że PO jako największa partia opozycyjna musi mieć inicjatywę i pomysły personalne. "Uważam, że w każdym mieście, gdzie są kandydaci, którzy aplikują, mają szansę na zwycięstwo wyborcze, tam powinno dochodzić do rozmów i porozumień na poziomie regionalnym, lokalnym. Ci dobrzy kandydaci, którzy mogą wygrać wybory bezpośrednie na prezydentów, nie muszą mieć legitymacji partyjnych" - powiedział.

Schetyna zaprzeczył też, by coś wiedział o tym, że 11 listopada ma być podpisana wspólna deklaracja liderów opozycji. "Nie ma żadnych ustaleń, przynajmniej ja o tym nie wiem" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA