REKLAMA

Wybory samorządowe: Kukiz'15 i Partia Wolność razem wystartują do sejmików?

  • Autor: PAP/AT
  • 19 stycznia 2018 10:50
Wybory samorządowe: Kukiz'15 i Partia Wolność razem wystartują do sejmików? Partia Wolność i Kukiz'15 połączą siły? (Janusz Korwin-Mikke, fot.korwin-mikke.pl/Biuro Prasowe Partii KORWiN)

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz zapowiedział, że być może do wyborów do sejmików pójdą wspólnie z Partią Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

Jak powiedział Kukiz w RMF FM "może się zdarzyć, że wspólnie z Korwinem wystartujemy w wyborach do sejmików samorządowych, z Partią Wolność, ale to też jeszcze zbadamy".

Czytaj też: Kukiz: Ryszard Petru musi odejść jak Balcerowicz

Z kolei wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) powiedział w piątek w Kwadransie politycznym w TVP1, że jego ugrupowaniu zależy "na współpracy z licznymi, bezpartyjnymi, niepartyjnymi organizacjami lokalnymi, z którymi nawiązaliśmy kontakt przy okazji tych antyobywatelskich zmian w ordynacji, które niestety pan prezydent podpisał". "Chcemy zbudować wielką koalicję tych bezpartyjnych ugrupowań w całej Polsce"- zapowiedział Tyszka.

Paweł Kukiz (fot. twitter.com/Kukiz15)

Przed tygodniem Korwin-Mikke - lider partii Wolność i europoseł - "bzdurą" nazwał doniesienia, że odchodzi z polityki. Korwin-Mikke mówił, że rozważa jedynie rezygnację z zasiadania w europarlamencie. Dodawał, że jest możliwość, iż wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA