REKLAMA

Wybory samorządowe: Opozycji tworzy koalicję. Bez lidera i "kolaborantów PiS"

 • Autor: PAP/AT
 • 14 października 2017 20:07
Wybory samorządowe: Opozycji tworzy koalicję. Bez lidera i "kolaborantów PiS" Głównym celem takiej formuły ma być uniemożliwienie zdobycia władzy w samorządach przez Prawo i Sprawiedliwość - powiedział Ryszard Petru (fot.twitter.com/RyszardPetru)

Do wyborów pójdziemy w koalicji. Głównym celem takiej formacji ma być uniemożliwienie zdobycia władzy w samorządach przez Prawo i Sprawiedliwość – zapowiedział przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru.

• Do wyborów samorządowych pójdziemy w szerokiej koalicji - powiedział Petru.

• Nie będzie w niej miejsca tylko dla ugrupowań skrajnych i tych kolaborujących z PiS – zaznaczył.

• Dodał, że w koalicji nie będzie lidera.

Petru uczestniczył w zjeździe regionalnym swej partii we Wrocławiu, podczas którego wybrano przewodniczącego dolnośląskich struktur. Ponownie został nim na kolejną kadencję Tadeusz Grabarczyk.

"Do wyborów samorządowych pójdziemy w szerokiej koalicji. Nie będzie w niej miejsca tylko dla ugrupowań skrajnych i tych kolaborujących z PiS" - mówił Petru na konferencji prasowej.

Dodał, że w koalicji nie będzie lidera, a głównym celem takiej formacji ma być uniemożliwienie zdobycia władzy w samorządach przez Prawo i Sprawiedliwość.

Czytaj też: Wybory samorządowe: Kto ma największą szansę na fotel prezydenta?

Tymczasem w piątek w Kielcach na Konwencji Regionalnej Nowoczesnej Ryszard Petru mówił, że jego partia w wyborach samorządowych wystartuje samodzielnie, jedynie nie wykluczał koalicji w przypadku wprowadzenia nowej ordynacji wyborczej.

Pytany przez, jakie punkty programu muszą być wspólne, by znaleźć się w koalicji, Petru wyjaśnił, że przede wszystkim decentralizacja władzy. "My chcemy, by władza pozostała jak najniżej w samorządach, a PiS chce centralizacji władzy" - powiedział.

Podkreślił, że w koalicji będą takie ugrupowania, dla których ważna jest też "demokracja i dobra współpraca z Unią Europejską".

"PiS pokazuje, że tej partii na dobrej współpracy z Unią nie zależy, bo wciąż eskaluje nowe konflikty" - dodał Petru.

Zaznaczył, że doświadczenia z samorządami są takie, że najłatwiej taką szeroką koalicję przeciw PiS stworzyć w małych gminach i miasteczkach. Natomiast znaczniej trudniej porozumieć się w dużych samorządach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • :-) 2017-10-16 09:19:27
  Do Bródka: Kaczyński to mały zakompleksiony człowieczek z dyktatorskimi zapędami. Nic nie wie o otaczającej go rzeczywistości i realiach politycznych. Niszczy Polskę.
 • Bródka 2017-10-15 22:35:11
  Jak chcesz być wielki to pij mleko, a z Kaczyńskim nie konkuruj bo mu do pięt nie dorastasz.
 • Brawo Walcz z Komuna! 2017-10-14 21:33:42
  Nie dopuscic tych wscieklych psow z PiS.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA