REKLAMA

Wybory szefa RE: Rząd powinien poprzeć Donalda Tuska? Nowoczesna chce uchwały Sejmu

 • Autor: PAP/AT
 • 08 marca 2017 11:45
Wybory szefa RE: Rząd powinien poprzeć Donalda Tuska? Nowoczesna chce uchwały Sejmu Nowoczesna chce, by Sejm przyjął uchwałę zobowiązującą rząd do poparcia kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej (fot.sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski)

• Klub Nowoczesnej, chce, aby Sejm przyjął uchwałę zobowiązującą rząd do poparcia kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.
• Klub PO domagał się w Sejmie uzupełnienia porządku obrad o informacje rządu ws. przedłużenia mandatu Tuska na szefa RE.

Po rozpoczęciu obrad Sejmu z wnioskami formalnymi wystąpili: lider Nowoczesnej Ryszard Petru oraz poseł PO Rafał Trzaskowski.

Petru poprosił o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, aby uzupełnić porządek Sejmu o uchwałę zobowiązującej rząd do poparcia kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. "W interesie RP leży przedłużenie kadencji Donalda Tuska niezależnie od różnic w ocenie sprawowanej przez niego funkcji premiera" - przekonywał polityk.

Czytaj też: PO: List premier Beaty Szydło w sprawie szefa Rady Europejskiej to kompromitacja

Z kolei poseł PO Rafał Trzaskowski wniósł o przerwę i zwołanie Konwentu, żeby uzupełnić porządek posiedzenia Sejmu o informacje rządu ws. przedłużenia mandatu przewodniczącego Rady Europejskiej. "Powaga dotycząca racji stanu wymaga, żeby Wysoka Izba została poinformowana w tej sprawie" - argumentował.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że wnioski Nowoczesnej i PO będą omówione podczas popołudniowego posiedzenia Konwentu Seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Żal mi was 2017-03-09 12:08:06
  Do TenSam i puszatek: Za Tuskiem jest 54% ankietowanych w Polsce i znakomita większość krajów EU. Możesz ze wściekłości zapluć swój komputer i wypisywać pobożne życzenia pobożnego elektoratu, który nienawidzi demokracji a Tusk zostanie na drugą kadencję a potem będzie Prezydentem RP.
 • TenSam 2017-03-09 11:29:13
  Dorżnżnąć watachę PO wraz z niezależną zależną. Tusek musi odejśc.
 • puszatek 2017-03-08 19:45:35
  Do tabran: A ja mam ciągle wrażenie, że zarówno PO, jak i Nowoczesna to albo w latrynie albo na cmentarzu czy też za śmietnikiem, rozmawiają.
 • tabran 2017-03-08 17:39:56
  Do maxx: Wśród ludzi cywilizowanych (w przeciwieństwie do ciebie) szalet nie służy do rozmów.
 • maxx 2017-03-08 15:28:44
  nowoczesna nie ma i nigdy nic nie bedzie miala do powiedzenia chyba ze w szalecieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA