REKLAMA

Wybory, wyniki do sejmu: PiS przegrywa z PO w największych miastach na Śląsku

 • Autor: Anna Trojanowska
 • 29 października 2015 00:17
Wybory, wyniki do sejmu: PiS przegrywa z PO w największych miastach na Śląsku PO ma lepszy wynik w większych śląskich miastach, niż PiS (fot.platforma.org)

PiS wygrało w większości miast w woj. śląskim, jednak to PO ma lepszy wynik jeśli chodzi o te największe w sercu śląskiej aglomeracji.

PiS przegrało np. w Gliwicach - mieście, w którym od ponad 20 lat rządzi ten sam prezydent Zygmunt Frankiewicz (nomen omen kiedyś w Unii Wolności, na której zgliszczach zbudowano PO) - i uznawanym za najlepsze pod względem poziomu zrównoważonego rozwoju gospodarczego w Polsce (w ostatnim rankingu Politechniki Warszawskiej wyżej niż Warszawa). Partia Kaczyńskiego uzyskała tu 27,44 proc. Wygraną zgarnęła PO, którą poparło 31,52 proc. wyborców.

fot.pkw.gov.pl

 

Niewielką przewagę Platforma Obywatelska zanotowała także w Katowicach.

fot.pkw.gov.pl

 W Chorzowie PO zdobyła 31,78 proc.

fot.pkw.gov.pl

 

W Zabrzu także PiS przegrało z PO o 3,76 proc.

fot.pkw.gov.pl

 

Więcej wyborców postawiło na PO także w Siemianowicach Śląskich.

fot.pkw.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • maniek 2015-11-13 01:21:17
  wypie* ten SSmański ślązk z Polski, ślązacy to ani polacy, ani słowianie!!! Chu wie co to w polce robi??? Ja nie chcę żyć pod jednym dachem z ss-manami (ślązakami)!!!
 • życie 2015-10-31 13:42:06
  Afera gruntowa Rząd wbiła w ziemię , ujawniona od roku przez Marka Skomorowskiego! Obecni wygrani Nas oszukali z uwagi iż, są powyższej afery autorami. W bagno społeczeństwo Polskie dla zysku wpakowali, dorobili się na w/w w krótkim czasie olbrzymich majątków ,Oszuści!
 • niezależny 2015-10-30 23:23:24
  Jak podajecie wyniki to podajcie wszystkie miasta. Nie zachowujcie się jak PZPR za komuny.
 • ben 2015-10-29 14:34:52
  Artykuł chyba pisał smutny dziennikarz z peło. To tak na osłodę porażki? :DREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA