REKLAMA

Wybuch w budynku z polskim sklepem w Wielkiej Brytanii. Są ofiary śmiertelne

  • Autor: PAP/PSZ
  • 26 lutego 2018 08:25
Wybuch w budynku z polskim sklepem w Wielkiej Brytanii. Są ofiary śmiertelne Policja nie zna jeszcze przyczyn wybuchu. (fot. Shutterstock)

Według informacji policji cztery osoby zginęły w Leicester, w środkowej Anglii, w wyniku wybuchu w budynku, w którym znajdował się polski sklep. Kolejne cztery osoby zostały ranne, w tym jedna ma poważne obrażenia.

Do eksplozji na Hinckley Road w Leicester doszło 25 lutego krótko po godz. 19 czasu lokalnego (godz. 20 w Polsce). Jej przyczyna pozostaje nieznana na tym etapie śledztwa, ale policja twierdzi, że nic nie wskazuje na zamach terrorystyczny i prosi by "nie spekulować o okolicznościach towarzyszących incydentowi".

W wyniku wybuchu dwupiętrowy budynek, w którym znajdował się polski sklep "Żabka" i lokal mieszkalny, uległ całkowitemu zniszczeniu. Sklep zaczął działalność pod koniec ubiegłego roku i nie należał do Polaków, ale miał polskojęzyczną obsługę. Nie ma informacji o tym, kto znajdował się w środku w momencie eksplozji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA