REKLAMA

Wyciekły kolejne nagrania. Tym razem o "bezczelnej formule" Giertycha

  • Autor: PAP/jk
  • 06 sierpnia 2017 20:13
Wyciekły kolejne nagrania. Tym razem o "bezczelnej formule" Giertycha Tym razem została ujawniona rozmowa "bezczelnej formule" Romana Giertycha ws. oświadczenia majątkowego b. ministra transportu Sławomira Nowaka. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

O "bezczelnej formule" Romana Giertycha ws. oświadczenia majątkowego b. ministra transportu Sławomira Nowaka mówili w 2014 r. ówczesny szef PKN Orlen Jacek Krawiec z ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim - wynika z ujawnionych przez TVP Info nagrań z restauracji "Sowa i Przyjaciele".

Jak poinformowały w niedzielę Wiadomości TVP, dziennikarz TVP Info Samuel Pereira dotarł do kolejnych nagrań z 2014 r. z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Jest tam rozmowa ówczesnego szefa MSZ Radosława Sikorskiego z ówczesnym prezesem Orlenu Jackiem Krawcem.

Wiadomości podały też, że kolejne nagrania będą ujawnione w niedzielnych programach TVP Info o godz. 21.00 i 21.50.

Oto fragment podany przez wieczorne Wiadomości TVP:

Radosław Sikorski: Tłumaczenie Nowaka, że zamiany... To wszystko tak kompletnie niewiarygodne. Niby spec od PR, nie...

Jacek Krawiec: Dziecinada kompletna.

Radosław Sikorski: Kompletnie... Gdyby siedział cicho, gdyby gębę na kłódkę trzymał.

Jacek Krawiec: Wszyscy by zapomnieli po dwóch tygodniach, k...a.

Radosław Sikorski: Giertych nawet mu wymyślił formułę, jak uniknąć tego wpisania do oświadczenia, prostą formułę...

Jacek Krawiec: Bezczelną...

Radosław Sikorski: Ale skuteczną. I by nie mogli mu zarzutu postawić. Zegarek? Tak. Żona kupiła, ale to jest własność wspólna.

Jacek Krawiec: Wow.

Radosław Sikorski: Za 20 tysięcy, za tam 17 tysięcy, po połowie i dlatego nie wpisałem. I udowodnij mu, że nie jest po połowie z żoną.

Jacek Krawiec: No. Piękne.

Wcześniej w niedzielę (6 sierpnia) TVP Info ujawniło rozmowę Sikorskiego z Krawcem, gdzie m.in. pada określenie szefa PO Grzegorza Schetynę jako "żulika bez poglądów".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Roman załatw te gnidy PiS 2017-08-07 10:38:55
    PiS okłamuje Naród, okrada Nas z dóbr majątkowych i resztek godności osobistej, tylko kto ich osądzi? Największa w historii powojennej Polski afera gruntowa masowych zmian gruntów rolnych na cele nierolnicze- Ustawa sztandarowa PiS z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku (Dz.U.2015 2015 r. .poz. 909) z pseudo rolników zrobili deweloperów działek budowlanych do masowego obrotu od których dotychczas złodzieje nie płacą nawet należnego podatku VAT. Wytyczne UE- NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości od wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TUSE) z 15 września 2013roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10 powyższe działania marketingowe wykroczyły poza zwykłe formy sprzedaży. Podobnie jak wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego , nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek, skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT. W obrębach Miast PiS celowo i świadomi doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem właścicieli nieruchomości i budynków które przy zarzucaniu masowym działek budowlanych straciły walor, wartość, zaś społeczeństwo uczciwe z Miast obdarto z honoru i godności osobistej w związku z powyższym .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA