REKLAMA

Wycinka drzew, Kierwiński o możliwym lobbingu: Jarosław Kaczyński powinien zażądać dymisji Jana Szyszki

  • Autor: PAP/AT
  • 21 lutego 2017 09:37
Wycinka drzew, Kierwiński o możliwym lobbingu: Jarosław Kaczyński powinien zażądać dymisji Jana Szyszki Jarosław Kaczyński będąc szefem Prawa i Sprawiedliwości bierze odpowiedzialność za to, co zostało uchwalone przez posłów Prawa i Sprawiedliwości na nielegalnym posiedzeniu i od tej odpowiedzialności nie ucieknie - mówi Kierwiński (Marcin Kierwiński fot. Wikipedia/CC BY-SA 2.0)

• Jeżeli zdaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego doszło do lobbingu ws. liberalizacji przepisów o wycince drzew na prywatnych posesjach, to powinien on zażądać dymisji ministra środowiska Jana Szyszki - ocenił poseł PO Marcin Kierwiński.
• Ustawa została przyjęta w ekspresowym tempie jako projekt poselski - dodał.

W poniedziałek (20 lutego) odbyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii. Według uczestników spotkania prezes skrytykował Ministerstwo Środowiska za przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach i - jak powiedział warszawski polityk partii - Jarosław Kaczyński w czasie spotkania "stwierdził, że widać w tym prawie lobbing". Kierwiński odnosząc się do tych słów w radiu Tok FM ocenił, że jeżeli doszło do lobbingu, to doszło do niego w najbliższym otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego, "bo to był projekt poselski".

"Jarosław Kaczyński, jeżeli mówi o lobbingu, to powinien tę sprawę skierować do stosownych instytucji, a na pewno powinien zażądać dymisji pana Szyszki, bo jeżeli był lobbing i wskazuje to w kierunku Ministerstwa Środowiska, to reakcja władz partii musi być, powinna być" - dodał.

Czytaj też: Szyszko: Popieram przepisy dot. wycinki drzew na posesjach

Pytany, dlaczego Platforma Obywatelska jako opozycja nie sprzeciwiła się stanowczo ustawie liberalizującej przepisy dotyczące wycinki drzew, Kierwiński tłumaczył, że ustawa została przyjęta na posiedzeniu Sejmu 16 grudnia "w ekspresowym tempie jako projekt poselski", w czasie kiedy opozycja rozpoczęła w Sejmie protest. "W tym posiedzeniu nie uczestniczyli posłowie opozycji. My nie mieliśmy wtedy czasu reagować, ale już na wcześniejszym etapie zwracaliśmy uwagę, że ta ustawa jest po prostu zła" - wyjaśnił.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA