REKLAMA

Wycinka drzew, Ryszard Petru: Być może Jarosław Kaczyński zmienia ustawę, żeby to szybko pod dywan włożyć

  • Autor: PAP/AT
  • 22 lutego 2017 12:12
Wycinka drzew, Ryszard Petru: Być może Jarosław Kaczyński zmienia ustawę, żeby to szybko pod dywan włożyć Apelowałem do CBA i do pani premier, żeby zbadało, kto zarobił na tej ustawie - powiedział lider Nowoczesnej (Ryszard Petru, fot.nowoczesna.org)

• Być może Jarosław Kaczyński ma wiedzę, że lobbing był i woli tego nie badać przez CBA, tylko zmienić ustawę - powiedział przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru. 
• Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi znowelizowania ustawy o ochronie przyrody dot. wycinki drzew.

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach. Zgodnie z nimi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.

W ocenie Petru, który był gościem Polsat News, prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w poniedziałek (20 lutego) zapowiedział zamiar znowelizowania ustawy o ochronie przyrody, przestraszył się, ponieważ "być może nie chce, żeby CBA to badało". "Jak rozumiem, być może Jarosław Kaczyński może ma wiedzę, że lobbing był i woli tego nie badać przez CBA, tylko zmienić ustawę, żeby to szybko pod dywan włożyć" - powiedział lider Nowoczesnej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Ściętydziałaniemministra 2017-02-22 13:47:09
    Ma rację. Straty są nie do oszacowania a mnóstwo ludzi zbiło szybko dużą kasę dzięki wzrostowi wartości gruntów i uzyskaniu dużych ilości, cennego nieraz drzewa. Czy Szyszko na tym zarobił czy nie (mam na ten temat swoje zdanie), ktoś powinien beknąć i to grubo.
  • Cadyk z Biłgoraja 2017-02-22 13:30:41
    Nie tylko drzewa muszą być wspólne, żony też...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA