REKLAMA

Wycinka w Puszczy Białowieskiej: Polska odpowie przed Trybunałem Sprawiedliwości

  • Autor: AT
  • 13 lipca 2017 07:48
Wycinka w Puszczy Białowieskiej: Polska odpowie przed Trybunałem Sprawiedliwości Będzie pozew przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości w związku z Puszczą Białowieską (fot. Jacek Karczmarz / Wikimedia Commons)

Komisja Europejska skieruje sprawę przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku ze zwiększoną wycinką w Puszczy Białowieskiej.

• Będzie pozew przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości w związku z Puszczą Białowieską.

• KE ma wystąpić o natychmiastowe zaprzestanie działań do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

• Zarzuca Polsce naruszenie niektórych przepisów dyrektywy siedliskowej oraz dyrektywy ptasiej.

Unijni komisarze zdecydowali, że będzie pozew przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości w związku z Puszczą Białowieską.

Czytaj też: Wycinka w Puszczy Białowieskiej w ocenie polityków: Natychmiast zaprzestać czy pozwolić działać fachowcom?

Decyzja, która została podjęta w środę (12.07), nabierze mocy prawnej w czwartek (13 lipca) i wtedy zostanie upubliczniona. Komisja oczekuje wstrzymania wszelkich prac do czasu rozstrzygnięcia sprawy. Komisarze odrzucili tym samym argumentację rządu w Warszawie, że wycięcie zaatakowanych przez kornika drzew jest konieczne, by ratować ważne siedliska - poinformowało Polskie Radio.

Komisja Europejska ma wystąpić o natychmiastowe zaprzestanie działań w Puszczy Białowieskiej do czasu rozstrzygnięcia sprawy (fot.pixabay)

KE jeszcze pod koniec kwietnia zdecydowała o przejściu do drugiego etapu prowadzonej od ubiegłego roku procedury przeciwko Polsce. Bruksela skierowała do Warszawy wezwanie do usunięcia uchybienia, domagając się przestrzegania unijnych przepisów z dyrektywy ptasiej i siedliskowej. Polska dostała krótszy niż zazwyczaj czas na odpowiedź; wynosił on miesiąc, a nie jak zwykle dwa. Przedstawiciele KE tłumaczyli, że wynika to z tego, że sytuacja jest pilna.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • drwal 2017-07-13 14:52:11
    To jest kolejny element wojny politycznej POkrętaczy z Rządem Prawa i Sprawiedliwości. Nic więcej, tylko hucpa polityczna. Do tego bardzo niezdarna. Będziecie chyba musieli wyjść na ulicę aby Polacy nie zapomnieli kim jesteście POkrętacze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA