REKLAMA

Wyniki wyborów w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim

  • Autor: Parlamentarny.pl
  • 25 października 2015 20:36
Wyniki wyborów w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim Zielonogórski ratusz i rynek nocą, Tb808 / Wikimedia commons / (CC BY-SA 3.0)

Przedstawiamy wyniki wyborów w okręgu nr 8 (Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żary).

W okręgu wyborczym numer 8 wygrał PIS 31,2%, dalej PO 27,5%, Kukiz 15' 9,8%, Zjednoczona Lewica 7,8%, .Nowoczesna 7,1%, PSL 5,9%, KORWiN 5,8%, Razem 4,3%, inni 0,6%.

W wyborach do sejmu okręg wyborczy nr 8 z siedzibą w Zielonej Górze to jeden z czterech okręgów w Polsce pokrywających się z granicami województwa – w tym przypadku lubuskiego. Jak przystało na taki obszar, ilość mieszkańców jest również spora i wynosi ponad 1 milion osób głosujących na kandydatów, którzy mogą uzyskać 12 mandatów do niższej izby parlamentu.

VIII okręg wyborczy w zeszłych wyborach parlamentarnych poszczycić się mógł średnią frekwencją wynoszącą około czterdzieści trzy, z czego zdecydowanie najlepszy wynik osiągnięty został w Zielonej Górze, gdzie aż 57% wyborców stawiło się przy urnach. Pierwszym wyborem mieszkańców województwa lubuskiego był wówczas komitet wyborczy Platformy Obywatelskiej, który uzyskał ponad dwukrotnie więcej głosów niż PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA