REKLAMA

Wypadek Andrzeja Dudy: Opony były stare, a nowych nie było

  • Autor: GP
  • 18 marca 2016 09:18
Wypadek Andrzeja Dudy: Opony były stare, a nowych nie było BOR miał ignorować zastrzeżenia kierowane do biura, traktujące o tym jak wygląda transport VIP-ów. (fot.:pixabay.com)

• Są nowe informacje o kolizji samochodowej Andrzeja Dudy, która miał miejsce 4 marca.
• Doniesienia prasowe dowodzą, że BOR zamontował w limuzynie prezydenta przestarzałe opony, bo nowych nie było.

Przypnijmy, 4 marca w czasie przejazdu po autostradzie A4, gdy Andrzej Duda podróżował do Wisły, kolumna samochodów  zmuszona była do przerwania podróży, bo samochód wiozący prezydenta zjechał na pobocze.

Kierownictwo BOR przedstawiło raport w tej sprawie. Minister Mariusz Błaszczak podsumował jego treść następująco:

- Zaniedbania i niedofinansowanie Biura Ochrony Rządu przez ostatnie 8 lat to jest fakt. Nowe kierownictwo BOR już w styczniu rozpisało przetarg na zakup nowych samochodów.

W piątek (18 marca) dziennik "Rzeczpospolita" poinformował, że dotarł do nowych informacji w tej sprawie. Pęknięta opona w ogóle nie powinna być używana. Co więcej została założona tylko dlatego, że magazyn opon BOR świecił pustkami.

Do zarzutów sformułowanych w prasie wobec BOR odniosło się MSWiA

Podobna sytuacja miała miejsce w już styczniu w Krakowie. Andrzej Duda musiał zmienić samochód, a opancerzone BMW wróciło do Warszawy na lawecie. Ten pojazd wyposażono w "nowy" zestaw ogumienia dopiero po miesiącu i to opona z tego zestawu pękła na początku marca.

BOR miał ignorować zastrzeżenia kierowane, traktujące o tym jak wygląda transport VIP-ów. Gazeta podkreśla także, że BOR nie stosował się do zaleceń producenta samochodu i ogumienia oraz że odmawia komentarza zasłaniając się tajemnicą, która chroni działanie instytucji.

Przeczytaj: Kaczyński odpiera zarzuty o rządzenie z drugiego szeregu

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA