REKLAMA

Wypowiedź prezydent Warszawy podczas rocznicy Powstania Warszawskiego skandaliczna wg rzecznik PiS

  • Autor: PAP/MN
  • 31 lipca 2017 14:53
Wypowiedź prezydent Warszawy podczas rocznicy Powstania Warszawskiego skandaliczna wg rzecznik PiS Uroczystości związane z rocznicą powstania odbyły się w Parku Wolności. (fot. Twitter Hanny Gronkiewicz-Waltz)

W ocenie rzeczniczki PiS Beaty Mazurek wypowiedź prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas uroczystości z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego była skandaliczna. Rzeczywistość jest dziś inna niż 73 lata temu - zaznaczyła Mazurek.

Mazurek była pytana na briefingu w Sejmie o wypowiedź prezydent stolicy, która w poniedziałek (31 sierpnia) podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

"To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego" - mówiła rzeczniczka PiS. "Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji" - podkreśliła Mazurek.

W poniedziałkowej uroczystości przy Muzeum Powstania Warszawskiego wziął udział także prezydent Andrzej Duda oraz uczestnicy Powstania Warszawskiego. Prezydent odznaczył uczestników zrywu oraz osoby zasłużone dla utrwalania pamięci o wydarzeniach sprzed 73 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Wolnosc Polakom 2017-07-31 16:58:19
    Odkreca kota Ogonem,jedno z drugim nie ma nic wspolnego.
  • A u was bija murzynów! 2017-07-31 15:33:03
    Ma rację kobita. Trzeba znowu walczyć o demokrację o prawa człowieka w Polsce. Na razie jeszcze broń do tego nie jest potrzebna dzięki Bogu. Złodziejska prywatyzacja nic nie ma z tym wspólnego. Kto ukradł, powinien być rozliczony i ukarany, kto niszczy demokrację w Polsce także. Dyktatura z pewnością nie jest właściwą odpowiedzią na złodziejstwo, demokracja też potrafi sobie z nim dać radę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA