REKLAMA

Wypowiedzenie posłuszeństwa, Siemoniak: Chodzi o to, żeby mocno mówić "nie" złej władzy

  • Autor: PAP/AT
  • 12 grudnia 2016 10:15
Wypowiedzenie posłuszeństwa, Siemoniak: Chodzi o to, żeby mocno mówić "nie" złej władzy Chodzi o to by powiedzieć "nie" PiS-owi - mówi Siemoniak (Tomasz Siemoniak, fot.mon.gov.pl)

• Nie chodzi o to, żeby przestać płacić podatki, tylko o to, żeby powiedzieć "nie" PiS - powiedział w Radiu Plus wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
• To nieposłuszeństwo odnosi się do 13 grudnia i do tego, żeby nie bał się żaden urzędnik czy ktoś zależny od władzy państwowej pójść i protestować - dodał.

Siemoniak pytany przez dziennikarza, jak rozumie wypowiedzenie posłuszeństwa, o którym jest mowa w liście lidera Komitetu Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego, powiedział, że według niego to "powiedzenie nie PiS".

Według Siemoniaka "trzeba się dobrze wczytać w tekst tego apelu, który Grzegorz Schetyna podpisał". "To nieposłuszeństwo odnosi się do 13 grudnia i do tego, żeby nie bał się żaden urzędnik czy ktoś zależny od władzy państwowej pójść i protestować. Natomiast sens tego jest taki - powiedzenie nie PiS. Tutaj nie ma co tego nadinterpretować. To nie chodzi o to, żeby przestać płacić podatki, tylko chodzi o to, żeby mocno mówić nie złej władzy" - podkreślił.

List pod hasłem: "Stop dewastacji Polski" opublikował lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski, a podpisali się pod nim m.in: były prezydent Lech Wałęsa, lider Nowoczesnej Ryszard Petru, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna i Władysław Frasyniuk.

Czytaj też: Błaszczak: 13 grudnia uda się zapewnić bezpieczeństwo

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kontestator 2016-12-12 10:22:33
    Pełna zgoda! Ta władza przegięła i trzeba z nimi rozmawiać tak jak dawniej z komunistami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA