REKLAMA

XIII Kongres Nowego Przemysłu: Przedstawiciele rządu i prezesi spółek dyskutować będą o strategicznych branżach

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 19 października 2016 06:23
XIII Kongres Nowego Przemysłu: Przedstawiciele rządu i prezesi spółek dyskutować będą o strategicznych branżach W kongresie uczestniczyć będzie blisko 1000 osób (fot.PTWP)

W środę 19 października rozpocznie się XIII Kongres Nowego Przemysłu. Od lat jest to najważniejsze spotkanie sektora energetycznego w Polsce. W tym roku Kongres swą obecnością uświetnią przedstawiciele rządu oraz prezesi najważniejszych spółek energetycznych w Polsce.

Kongres Nowego Przemysłu rozpocznie się sesją „Unia Europejska i wspólna polityka energetyczna. Polski miks energetyczny”. W dyskusji weźmie udział wyśmienite grono specjalistów, wśród których będzie m.in. Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Energia

W Warszawie dyskutować będziemy o wspólnej polityce energetycznej Unii Europejskiej i - na tym tle - polskim miksie energetycznym. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaka będzie energetyka przyszłości i możliwe warianty rozwoju tego rynku.

Gaz

Jak co roku, część debat poświęcona będzie rynkowi gazu. Do kluczowych tematów należeć będzie nowa polska strategia zaopatrzenia w gaz.

Na pierwszy plan wysuwa się rok 2022, kiedy zakończony zostanie długoterminowy kontrakt z Gazpromem. Bardzo prawdopodobna jest perspektywa zaniechania importu gazu z tego kierunku.

Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny

Mocnym, kongresowym akcentem były zawsze laury dla najlepszych. W tym roku zdecydowaliśmy się odświeżyć formułę nagrody. Nowe Impulsy, przyznawane przez redakcję Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł od 12 lat dla firm, instytucji i osób, które wnosiły do polskiej gospodarki i sektora paliwowo-energetycznego nową jakość, zastąpi nagroda „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny".

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Energii i Ministerstwa Rozwoju. Jego rozstrzygnięcie nastąpi podczas uroczystej gali 19 października 2016 r., w pierwszym dniu XIII Kongresu Nowego Przemysłu.

Więcej czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA