REKLAMA

XVI posiedzenie Sejmu: Posłowie zajmą się cudzoziemcami i unikaniem opodatkowania

  • Autor: PAP/GP
  • 13 kwietnia 2016 09:26
XVI posiedzenie Sejmu: Posłowie zajmą się cudzoziemcami i unikaniem opodatkowania Między innymi Sejm zajmie się też obywatelskim projektem o zawodzie fizjoterapeuty. (fot.:Paweł Kula/sejm.gov.pl)

• Sejm, który w środę (13 kwietnia) kontynuuje posiedzenie będzie głosował m.in. nad projektem nowelizacji o udzielaniu cudzoziemcom ochrony w RP.
• Posłowie rozpoczną też prace nad projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej ws klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania.

Wśród kilku głosowań, od których rozpoczną się środowe obrady, jest dotyczące projektu nowelizacji o udzielaniu cudzoziemcom ochrony w RP. Zgodnie z nim służby będą miały więcej czasu na sprawdzanie cudzoziemców, w tym poszukujących ochrony międzynarodowej, którzy będą chcieli przekroczyć polską granicę.

Ponadto posłowie rozpoczną w środę prace nad projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej, który zakłada wprowadzenie do polskiego prawodawstwa klauzuli obejścia prawa, która ma przeciwdziałać unikaniu przez firmy opodatkowania. Klauzula ma uniemożliwić firmom dokonywanie sztucznych i niemających uzasadnienia gospodarczego czynności, za pomocą których próbowałyby ominąć przepisy i osiągnąć korzyści podatkowe.

Sejm zajmie się też obywatelskim projektem o zawodzie fizjoterapeuty. W myśl projektu zawód fizjoterapeuty polegać ma m.in. na samodzielnej kwalifikacji pacjenta do poddania zabiegom fizjoterapeutycznym, dobieraniu i dostosowywaniu zabiegów fizjoterapeutycznych (w tym masażu), wyrobów ortopedycznych i pomocniczych wyrobów medycznych, nauczaniu prawidłowego posługiwania się nimi i prowadzeniu dokumentacji medycznej.

Przeczytaj: Kto zostanie nowym szefem Policji?

Ponadto posłowie rozpatrzą projekt zmian w Kodeksie pracy dotyczący ochrony w pracy kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Obecnie - zgodnie z Kodeksem pracy - nie wolno zatrudniać kobiet przy pracach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia.

Projektowana nowelizacja Kodeksu pracy zakłada, że kobiety w ciąży i matki karmiące dziecko piersią nie będą mogły wykonywać prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia, mogących mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, przebieg ciąży lub karmienie.

Ponadto posłowie wysłuchają informacji rządu nt. realizacji działań wynikających z "Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii" w 2014 r. Sejm wysłucha również informacji w sprawie skutków nowelizacji ustawy o systemie oświaty, związanych z planowanymi przez MEN zmianami w ustroju edukacji w Polsce, w tym wieku obowiązku szkolnego.

W środę wieczorem zaplanowano dłuższy 2,5-godzinny blok głosowań; prawdopodobnie posłowie przyjmą uchwałę w 1050. rocznicę Chrztu Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA