REKLAMA

XXII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Rekrutacja rusza pod koniec lutego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 27 stycznia 2016 13:10
XXII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Rekrutacja rusza pod koniec lutego Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu skierowany do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. (fot. ceo.org.pl)

• Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu skierowany do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
• Rekrutacja do projektu rozpocznie się pod koniec lutego.
• Pierwsza sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się w 1994 r. z inicjatywy Kancelarii Sejmu oraz Janiny Ochojskiej.

Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu skierowany do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczną, XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży współorganizować będą: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, a także, po raz pierwszy, Instytut Pamięci Narodowej.

Rekrutacja do projektu, podobnie jak w ubiegłych latach, rozpocznie się pod koniec lutego, a obrady odbędą się - tradycyjnie - pierwszego czerwca.

Szczegółowych informacji na temat sesji oraz zasad rekrutacji należy szukać na stronie Sejmu i Wszechnicy Sejmowej (organizatora sesji) oraz partnerów. Będą one także przekazywane bezpośrednio do szkół i mediów.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że pierwsza sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się w 1994 r. z inicjatywy Kancelarii Sejmu oraz Janiny Ochojskiej, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodych osób, przybliżenie im zasad funkcjonowania demokracji parlamentarnej, a także zachęcenie do podjęcia działań związanych z bieżącym tematem sesji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA