REKLAMA

„Z TVP nie ma kogo zwalniać, wszyscy są na umowach śmieciowych”. Co ma do tego Rafał Brzoska i poczta?

  • Autor: pulshr.pl
  • 22 stycznia 2016 12:13
„Z TVP nie ma kogo zwalniać, wszyscy są na umowach śmieciowych”. Co ma do tego Rafał Brzoska i poczta? W Telewizji Polskiej nie ma kogo zwalniać? (fot.: wikipedia.org/VanNouten)

· Poczta Polska ma trudności finansowe wskutek nieuczciwej konkurencji ze strony firmy Rafała Brzoski?
· Klauzula społeczna powinna być uwzględniana w przetargach.
· W TVP osób pracujących na etatach jest naprawdę niewiele.

Dyskusja na temat umów śmieciowych w Telewizji Polskiej oraz u rywalizujących z Pocztą Polska prywatnych operatorów pocztowych rozgorzała przy okazji omawiania przez komisję sejmową raportu NIK na temat obsługi przesyłek sądowych przez Polską Grupę Pocztową należąca do znanego biznesmena Rafała Brzoski.

Przypomnijmy, że w PGP jako jedna z pierwszych  firm wygrała z Pocztą Polską przetarg na doręczanie korespondencji dla sądów i prokuratur. Usługę wykonywała od 1 stycznia 2014 roku i zdaniem NIK miało to negatywny wpływ na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. W grudniu ub. roku przetarg na dostarczanie pism sądowych wygrała ponownie Poczta Polska.

W opinii byłego szefa NSZZ Solidarność, obecnie posła PiS Janusza Śniadka Poczta Polska boryka się z trudnościami finansowymi, w dużym stopniu w wyniku nieuczciwej konkurencji. - Nazwijmy to po imieniu. Dla mnie nie ulega cienia wątpliwości, że znakomita większość, jeśli nie wszyscy pracownicy różnych firm doręczających korespondencję, to są osoby pracujące na "śmieciówkach" – uważa Janusz Śniadek.

Przeczytaj więcej o sytuacji w TVP na pulsHR.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA