REKLAMA

Za cztery lata rządzić będzie lewica

 • Autor: AT
 • 09 listopada 2015 12:17
Za cztery lata rządzić będzie lewica PO i PiS mogą zostać zastąpione np. przez nowoczesną lewicę (fot.sejm.gov.pl)

- PO i PiS mogą zejść za jakiś czas ze sceny, zastąpione przez nowe siły społeczne - uważa socjolog prof. Henryk Domański.

Domański pytany w "Tygodniku Powszechnym" o to kto będzie rządził za cztery lata odpowiada: - Lewica.

- PO i PiS mogą zejść za jakiś czas ze sceny, zastąpione przez nowe siły społeczne. Np. nowoczesną lewicę - uważa socjolog.

Domański twierdzi, że czas działa na niekorzyść PiS. Zwłaszcza jeśli pozostanie niezmieniony światopoglądowo.

- Młodsze pokolenie, szczególnie Polacy, którzy nabyli nowych doświadczeń, żyjąc i pracując na Zachodzie, przestaną popierać PiS z liderami pokroju prezesa Kaczyńskiego na czele - wyjaśnia socjolog w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Młody z Anglii 2015-11-09 15:17:21
  Do prawica: Prawica to takie skrzyżowanie nienawiści, załgania i AIDS. ChWWD !
 • prawica 2015-11-09 14:43:47
  kto to Henryk Domanski? zadna osobistosc i zaden autorytet znaczy! a lewica byla i mamy nadzieje ze nigdy juz nie wroci, ani jako PO ani jako PSL i SLD! tak nam dopomoz Bog!!!!!
 • gosc 2015-11-09 14:38:25
  Mlodzi ktorzy wyjechali nie wroca! - Polska nie ma co liczyc na to ze cokolwiek sie zmieni! a pozno sie obudziliscie! a lewica? lewica nigdy nie przestala rzadzic! w samorzadach przewaznie oni, i wszedzie oni! a jesli nie to ich potomkowie. Prawica jeszcze nie rzadzila i nadal nie widac Polakow prawicowcow!
 • Zunrin 2015-11-09 14:38:07
  Pan profesor to chyba dawno nie rozmawiał z normalnymi młodymi ludźmi. Wśród nich poparcie dla PiSu wzrosło właśnie dlatego, że będąc na Zachodzie zobaczyli jak wygląda normalne państwo i że to właśnie politycy tej partii są najbardziej zbliżeni do tej normalności.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA