REKLAMA

Za rządów PO-PSL ABW inwigilowała 48 dziennikarzy

  • Autor: PAP/GP
  • 24 lutego 2016 15:20
Za rządów PO-PSL ABW inwigilowała 48 dziennikarzy Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych. (fot. Jarosław Roland Kruk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)

48 osób wykonujących zawód dziennikarza było inwigilowanych przez ABW w czasach rządów PO-PSL - powiedział w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński (PiS).

Minister wypowiadał się na posiedzeniu sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, która jest poświęcona przyczynom dymisji komendanta głównego policji insp. Zbigniewa Maja. PO pytała m.in., czy obecny na posiedzeniu szef MSWiA Mariusz Błaszczak próbował weryfikować informacje o rzekomych nielegalnych podsłuchach dziennikarzy.

Nawiązując do tego Kamiński powiedział, że do końca lutego będzie trwał audyt w służbach specjalnych, w ramach którego badany jest wątek inwigilacji dziennikarzy.

- Informuję państwa oficjalnie, że w tym momencie istnieje lista 48 dziennikarzy, którzy w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u byli inwigilowani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - powiedział Kamiński.

Dodał, że audyt nie został jeszcze zakończony.

- Być może lista ta ulegnie rozszerzeniu, natomiast 48 osób wykonujących zawód dziennikarza było inwigilowanych przez ABW - powiedział minister.

Kamiński zapowiedział, że listę dziennikarzy zostanie przekazana posłom. Dodał, że o sprawie została poinformowana premier Beata Szydło.

- Więc proszę nie zarzucać pani premier jakiejkolwiek dezinformacji w tym zakresie - powiedział Kamiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • polityk prawicowy 2016-02-24 16:45:39
    Czy naprawdę tacy durni jesteście czy, tyko takich udajecie! Obecnie inwigilujecie prawie każdego obywatela przez internet sprawdzając jego zawartość komputera posługując się Policją lub CBŚ itd. Jesteście zakałą Narodu Polskiego, przestępcy gorsi od SBeków udający świętoszków, nawet swoich debile inwigilujecie, jak nisko upadliście po 100dniach.
  • uczciwość 2016-02-24 15:58:56
    wreszcie wyszło prawda z worka za rządów PO-PSL to była III RP rodem z PRL. Wstyd mi , że żyłam w czasach totalitarnych , niby w wolnej Polsce po 1989 roku, a te darmozjady i złodzieje winny odpowiedzieć za swoje haniebne czyny przed sądami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA