REKLAMA

Zachodniopomorskie: Wiceminister przekaże wojewodzie dwie umowy na unijne dofinansowanie

  • Autor: PAP/AT
  • 22 maja 2017 10:05
Zachodniopomorskie: Wiceminister przekaże wojewodzie dwie umowy na unijne dofinansowanie (Jerzy Kwieciński, fot.PTWP)

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński przekaże w Szczecinie na ręce wojewody zachodniopomorskiego dwie umowy na unijne dofinansowanie inwestycji z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - poinformował resort rozwoju.

• Pierwsza z umów dotyczy "Przebudowy ciągów komunikacyjnych DK 31 - rozbudowa skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową z odcinkiem drogi w kierunku autostrady A6".

• Druga to środki unijne dla Urzędu Morskiego w Szczecinie na zakup dwóch wielozadaniowych jednostek pływających.

• Stroną obu umów jest Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Pierwsza z umów - czytamy w komunikacie MR - o całkowitej wartości ponad 85,5 mln złotych, dotyczy "Przebudowy ciągów komunikacyjnych DK 31 - rozbudowa skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową z odcinkiem drogi w kierunku autostrady A6". Beneficjentem projektu, który otrzyma blisko 73 mln złotych z funduszy unijnych, jest miasto Szczecin.

Dzięki tej inwestycji przebudowany zostanie układ drogowy na skrzyżowaniu ul. Krygiera z ul. Granitową wraz z przebudową odcinków tych ulic oraz powstanie nowy most drogowy przez rzekę Regalicę. Planowane zakończenie realizacji projektu przewidziane jest na grudzień 2019 r.

"Modernizacja poprawi płynność i bezpieczeństwo ruchu w mieście oraz wydajność jego układu drogowego. Dla mieszkańców Szczecina realizacja inwestycji oznacza zwiększenie komfortu podróży, oszczędność czasu, a dzięki budowie ekranów akustycznych również znaczące zmniejszenie poziomu hałasu. Lepsza infrastruktura to także większe walory turystyczne miasta, które zyska także nowe ścieżki rowerowe" - wskazano w komunikacie.

Czytaj też: Znamy oczekiwania polskiego rządu wobec budżetu UE

Druga z przekazanych umów to środki unijne dla Urzędu Morskiego w Szczecinie na zakup dwóch wielozadaniowych jednostek pływających.

Zakup jednostek, to jeden z elementów budowy systemu poprawiającego dostępność polskich portów od strony morza, wzrost bezpieczeństwa nawigacyjnego, a przez to wzrost konkurencyjności oraz prestiżu portów morskich w Gdańsku, Gdyni, Świnoujściu i Szczecinie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA