REKLAMA

Zaczynają się matury. Prezydent i premier złożyli życzenia maturzystom

  • Autor: PAP/GP
  • 04 maja 2016 10:25
Zaczynają się matury. Prezydent i premier złożyli życzenia maturzystom Premier Beata Szydło w materiale skierowanym do maturzystów. (fot.:youtube.com)

Sukcesu, "połamania piór", trafienia w tematy i spokoju życzyli tegorocznym maturzystom za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

- Serdeczne pozdrowienia i życzenia sukcesu dla wszystkich Maturzystów - napisał Andrzej Duda na Twitterze. - Trzymamy za Was mocno kciuki! - dodał.

źródło: twitter.com

Życzenia dla zdających w serwisie YouTube zamieściła premier Szydło.

- Drodzy maturzyści, stajecie przed bardzo ważnym egzaminem w waszym życiu. Matura to egzamin z wiedzy, ale też umiejętność pokonania własnych emocji. To zmierzenie się z wieloma wyzwaniami - podkreśliła.

Szefowa rządu życzyła maturzystom, by egzamin, który rozpoczynają, zakończył się dla nich sukcesem.

- Życzę wam, żebyście zdali go w taki sposób, by móc wybrać te studia, tę przyszłość, o której marzycie - podkreśliła. - Życzę wam połamania piór, trafienia w tematy i przede wszystkim spokoju. Dacie radę - dodała.

Premier zwróciła się także do rodziców tegorocznych maturzystów. Powiedziała im, że nie muszą się denerwować.

- Szanowni państwo, bardzo często to jest tak, że to my bardziej denerwujemy się niż nasze dzieci, które stają do egzaminów - mówiła.

- Na pewno sobie poradzą, są świetnie przygotowani - przekonywała. - Na pewno pokonają wszystkie przeciwności, wszystkie trudności - podkreśliła.

Przeczytaj: Paweł Kukiz zaapelował do polityków o refleksję nad Konstytucją

Matury rozpoczęły się w środę po godzinie 9 obowiązkowym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Przystąpiło do nich ponad 280 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników oraz ponad 6,5 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników, poprawiających wynik swojej matury (gdyż nie zadali egzaminu lub uzyskali słabszy niż oczekiwali wynik) oraz przystępujących do niego po raz pierwszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA