REKLAMA

Zaginęły dyski związane ze sprawą Amber Gold

  • Autor: AT/PAP
  • 01 czerwca 2017 13:34
Zaginęły dyski związane ze sprawą Amber Gold Dysponujemy oryginałami nośników elektronicznych ws. Amber Gold - zaznaczył Tomasz Arabski (fot.wikipedia.org/Zorro2212)

Zginęło siedem komputerowych dysków związanych z aferą Amber Gold. Gdański Sąd Okręgowy zawiadamia prokuraturę.

Gdański Sąd Okręgowy potwierdza, że zginęło siedem komputerowych dysków i zawiadamia prokuraturę. Zapewnia jednocześnie, że na dyskach były kopie dowodów rzeczowych, a oryginały są w dyspozycji sądu.

Nośniki - jak zapewnia prokuratura okręgowa w Łodzi - zostały przekazane do gdańskiego sądu wraz z aktem oskarżenia. Były zapakowane w kartony.

Rzecznik gdańskiego sądu Tomasz Adamski przyznał, że wówczas nikt z pracowników sądu nie sprawdził zawartości kartonów i ich zgodności z protokołem przekazania. Dodał, że dopiero w lutym tego roku poszukiwane były konkretne dyski, służące jako załączniki do opinii.
Jeszcze dziś do prokuratury zostanie złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

- Trwa też wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie - dodaje sędzia Adamski. - Celem postępowania ma być wyjaśnienie czy dyski zostały przekazane.

Czytaj też: Amber Gold: Spór podczas przesłuchania

- Dysponujemy oryginałami nośników elektronicznych ws. Amber Gold – wyjaśnił jednocześnie. Dodał, że sąd poszukuje kopii siedmiu nośników. W tej sprawie chce zawiadomić prokuraturę.

Adamski wyjaśnił, że wśród zaginionych nośników znajdują się kopie laptopów dwojga głównych oskarżonych w sprawie oraz urządzenia mp3, a także cztery dyski zawierające kopie danych sporządzone na potrzeby jednego z biegłych.

Rzecznik sądu ocenia, że zaginięcie dysków nie będzie miało wpływu na toczący się proces w sprawie Amber Gold.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA