REKLAMA

Zakaz handlu: Ustawa uchwalona. Sklepy w niedziele będą zamknięte

  • Autor: PAP/AT
  • 24 listopada 2017 12:12
Zakaz handlu: Ustawa uchwalona. Sklepy w niedziele będą zamknięte Od kiedy zakaz handlu w niedzielę? Ustawa zacznie obowiązywać od 1 marca 2018 r. (fot.shutterstock)

Sejm uchwalił w piątek (24 listopada) ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele.

Za uchwaleniem ustawy głosowało 254 posłów, przeciwko było 156, 23 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawą zajmie się Senat.

W trakcie prac nad ustawą przyjęto szereg poprawek. Pierwsza z nich przesuwa wejście w życie ustawy na 1 marca 2018 r. Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia, od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu w niedziele z pewnymi odstępstwami.

Ponadto poprawki doprecyzują m.in. kwestię ograniczenia handlu na stacjach benzynowych czy dworcach kolejowych. Jedna z poprawek wyłączy z zakazu sklepy internetowe.

Inna poprawka poszerza katalog podmiotów wyłączonych z tego zakazu m.in. o piekarnie, cukiernie i lodziarnie. Zakaz nie będzie także obowiązywać na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych.

Projekt ustawy trafił do Sejmu jesienią ubiegłego roku jako inicjatywa obywatelska autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • aga 2017-12-12 23:10:28
    Debile z Solidarności czekają, aż zonki będą mogły im kotlety smażyć w niedzielę bo do tego się to sprowadza. Mam nadzieję, że przetrwamy to wariactwo a następcy przywrócą normalność. Już widzę nad morzem te niedziele z zamkniętą Biedronką MASAKRAREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA