REKLAMA

Zakończyły się wojewódzkie konsultacje programu "Rodzina 500 plus"

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 22 stycznia 2016 19:50
Zakończyły się wojewódzkie konsultacje programu "Rodzina 500 plus" W ciągu pięciu dni minister Elżbieta Rafalska wraz z wiceministrami odwiedzili wszystkie województwa (fot. mpips.gov.pl)

• W ciągu pięciu dni minister Elżbieta Rafalska wraz z wiceministrami odwiedzili wszystkie województwa.
• Rozmawiali o programie "Rodzina 500 plus" z przedstawicielami gmin i organizacji pozarządowych.
• Do dziś można także zgłaszać swoje uwagi w ramach konsultacji społecznych projektu.

Ponad 4,5 tys. przebytych kilometrów oraz 36 godzin spotkań to bilans konsultacji społecznych w regionach, dotyczących programu "Rodzina 500 plus". Rozmowy prowadzone były w urzędach wojewódzkich. W spotkaniach brali udział przedstawiciele gmin oraz organizacji pozarządowych.

W czasie spotkań Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz wiceministrowie resortu wyjaśniali wątpliwości dotyczące programu „Rodzina 500 plus” oraz zbierali opinie i uwagi.

Wśród najczęściej poruszanych w czasie rozmów spraw była m.in. kwestia kryteriów dochodowych, przypadków marnotrawienia środków, dalszych prac nad projektem oraz obsługi programu w gminach.

Przeczytaj też Samorządy mają obawy dotyczące programu "Rodzina 500 plus"

 – Tak szerokiego wsparcia rodzin jeszcze w Polsce nie było. Program „Rodzina 500 plus” to nie tylko poprawa sytuacji materialnej. Liczymy na wzrost urodzeń i odwrócenie negatywnego trendu demograficznego w całym kraju – mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. – Bez wzrostu wydatków na politykę rodzinną nie będzie wzrostu wskaźnika dzietności. Takie rozwiązania sprawdziły się w innych krajach europejskich, najlepszym przykładem jest Francja – dodaje.

Ostatnie spotkania odbyły się w Warszawie oraz w Kielcach.

Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania podczas konsultacji społecznych można znaleźć tutaj.

Do dziś (22 stycznia) każdy może wysłać swoje uwagi do projektu w ramach konsultacji społecznych na adres rodzina500plus@kprm.gov.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Podatnik 2016-01-22 22:53:41
    Czy p. minister może przedstawić plan wygenerowania miejsc pracy dla żywych dowodów sukcesu swojej polityki demograficznej inny niż zbiór banałów w stylu pierwszego bankstera. Bo jak dotąd jedyną dziedziną która stwarza nowe miejsca pracy jest opieka nad seniorami - bogatymi seniorami. Reszta technologicznych pułapek - e-commerce, internet of things, AI tylko redukuje miejsca pracy dla żywych ludzi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA