REKLAMA

Założenia Programu 500+ nie zmieniły się od dwóch lat? Trwa spór na filmiki i wpisy

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 09 lutego 2016 22:19

• W ocenie dziennikarza i komentatora życia politycznego Samuela Pereiry politycy opozycji nie maja prawa krytykować rządowego Programu 500 plus.
• W internetowym wpisie Pereira zaznacza, że od 2014 roku główny pomysł 500 złotych na dziecko nie uległ zmianie.

Sejm debatował, a następnie przegłosował rządowy Program 500+ we wtorek (9 lutego). Projekt trafił do prac w komisji. W czasie debaty posłowie opozycji w mocnych słowach i z użyciem rekwizytów atakowali i krytykowali założenia programu. Minister Elżbieta Rafalska z drugiej strony broniąc pomysły "500 zł na dziecko" mówiła:

- Zajmujemy w tej dziedzinie 216 miejsce na świecie na 224 kraje. Wskaźnik dzietności w Polsce 2014 r. wynosił 1,29. W 2050 roku będzie nas 34 miliony i będziemy starzejącym się społeczeństwem. Dodatkowym problemem jest emigracja młodych. Według ostatnich badań kraj opuściło 2,3-2,7 mln osób – informowała.

W mediach społecznościowych podobne argumenty podnosili zwolennicy i przeciwnicy obu stron konfliktu. Samuel Pereira, komentator i dziennikarz zwraca uwagę na brak ewolucji samego pomysłu jaki stoi za 500+:

Źródło: twitter.com

Inny internauta zwraca uwagę na wypowiedzi premier Beaty Szydło z okresu kampanii wyborczej:

 

Platforma Obywatelska powołuje się jednak na inny filmik.

 

Sejm zajmuje się właśnie rządowym Programem 500 plus. Więcej o głosowaniach przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA