REKLAMA

Zamach w Brukseli potępiony w Mińsku przez szefa polskiego MSZ

  • Autor: PAP/GP
  • 22 marca 2016 16:01
Zamach w Brukseli potępiony w Mińsku przez szefa polskiego MSZ Łukaszenka: Na Białorusi z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o licznych ofiarach w ludziach w wyniku zamachów terrorystycznych. (fot.:twitter.com/MSZ_RP)

•  Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Białorusi, Witold Waszczykowski i Uładzimir Makiej, potępili wtorkowe (22 marca) zamachy terrorystyczne w Brukseli.
• Prezydent Alaksandr Łukaszenka przekazał wyrazy współczucia bliskim zabitych i poszkodowanym.

- Zamachy terrorystyczne, szczególnie zamach na życie niewinnych ludzi, niewinnych obywateli zawsze wymaga potępienia - podkreślił Waszczykowski na wspólnej konferencji prasowej po rozmowach z Makiejem w Mińsku.

Jednocześnie złożył kondolencje i wyrazy współczucia tym, którzy stracili najbliższych w tych zamachach.

Także Makiej potępił zamachy w Brukseli.

- Białoruś kategorycznie potępia wszelkie przejawy terroryzmu i opowiada się za konsolidacją wysiłków w walce z terroryzmem. Mam nadzieję, że winni zostaną znalezieni i ukarani - powiedział.

Przeczytaj: Andrzej Duda precyzuje jak Polska jest przygotowana na zamachy

Łukaszenka przekazał wyrazy współczucia królowi Belgów Filipowi, krewnym i bliskim ofiar oraz poszkodowanym w wyniku zamachów, a także całemu narodowi Belgii.

- Na Białorusi z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o licznych ofiarach w ludziach w wyniku zamachów terrorystycznych, do których doszło w Brukseli 22 marca - oświadczył Łukaszenka, którego słowa zacytowano na jego stronie internetowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA