REKLAMA

Zamach w Kairze: Duda złożył kondolencje prezydentowi Egiptu

  • Autor: PAP/AT
  • 12 grudnia 2016 07:40
Zamach w Kairze: Duda złożył kondolencje prezydentowi Egiptu Proszę przyjąć wyrazy najgłębszego żalu i współczucia, które składam w imieniu swoim oraz Narodu Polskiego - napisał prezydent w depeszy kondolencyjnej (fot.:twitter.com/prezydentpl)

• Prezydent Andrzej Duda przesłał depeszę kondolencyjną do prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego w związku z niedzielnym zamachem w pobliżu koptyjskiej katedry w Kairze.
• Jestem przekonany, że terrorystom nie uda się osłabić jedności egipskiego społeczeństwa.

Prezydent zaznaczył, że jest poruszony wiadomością o zamachu w pobliżu koptyjskiej katedry, wymierzonym w niewinne ofiary. "Proszę przyjąć wyrazy najgłębszego żalu i współczucia, które składam w imieniu swoim oraz Narodu Polskiego" - napisał prezydent.

"Jestem przekonany, że terrorystom, którzy stoją za tym barbarzyńskim aktem przemocy, nie uda się osłabić solidarności i jedności egipskiego społeczeństwa" - czytamy w depeszy.

Prezydent zapewnił też o modlitwie za wszystkich zmarłych, rannych oraz ich rodziny.

Według ostatnich doniesień, podczas niedzielnego zamachu bombowego na katedrę koptyjską w Kairze zginęło 25 osób, a 49 odniosło obrażenia. Bomba eksplodowała podczas porannego nabożeństwa w kościele św. Piotra i Pawła, który należy do kompleksu kairskiej katedry św. Marka. Katedra ta jest siedzibą Patriarchy Tawadrosa II, zwierzchnika Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego. Jest to najliczniejsza wspólnota chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Zamach potępił sunnicki Wielki Imam, Ahmed al-Tayeb, określając go jako "haniebną eksplozję terrorystyczną skierowaną przeciwko niewinnym duszom".

Koptowie, egipscy chrześcijanie, stanowią 10 procent populacji Egiptu, liczącej 90 milionów ludzi. Dżihadyści wielokrotnie atakowali tę wspólnotę religijną, podobnie jak muzułmanów współpracujących z rządem w Kairze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA