REKLAMA

Zamach w Londynie, Jarosław Kaczyński: Przeciwko Europie prowadzona jest wojna

 • Autor: PAP/AT
 • 04 czerwca 2017 18:33
Zamach w Londynie, Jarosław Kaczyński: Przeciwko Europie prowadzona jest wojna Polska powinna przede wszystkim strzec tego spokoju, który ma - powiedziałprezes PiS (Jarosław Kaczyński, fot.wybierzpis.org.pl)

Przeciwko Europie prowadzona jest wojna i na to trzeba odpowiedzieć właściwymi metodami– powiedział Jarosław Kaczyński, komentując sobotni (3 czerwca) zamach terrorystyczny w Londynie. Prezes PiS dodał, że Polska powinna rozbudowywać swoje siły zbrojne.

• Albo Europa wstanie z kolan i zacznie na poważnie rozważać przeciwdziałanie, albo tego rodzaju wydarzenia będą się powtarzać - skomentował atak terrorystyczny Kaczyński.

• Prezes PiS dodał, że Polska powinna rozbudowywać swoje siły zbrojne i strzec spokoju, który ma teraz.

• Nie powinniśmy zgadzać się na narzucanie nam czegokolwiek - doda.

"Albo Europa, tutaj zacytuję panią premier, wstanie z kolan i zacznie na poważnie rozważać przeciwdziałanie, ale to oznacza odrzucenie, przede wszystkim poprawności politycznej, albo tego rodzaju wydarzenia będą się powtarzać i sposób życia Europejczyków będzie się zmieniał w najgorszą możliwą stronę, w najgorszym możliwym kierunku" - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, poproszony o komentarz do sobotniego zamachu terrorystycznego w Londynie, w którym zginęło siedem osób, a 48 zostało rannych.

"To będzie życie wśród ciągłego zagrożenia i kontroli. To nie jest dobre życie, to nie jest życie, które budowało europejską pomyślność, europejską kulturę i europejską siłę" - zaznaczył Kaczyński, który był pytany także, jak w obliczu londyńskich wydarzeń powinna się zachować Unia Europejska.

"UE ma tutaj mniej do powiedzenia, ja raczej myślę o państwach Unii. Te państwa powinny po prostu rozpoznać zagrożenie. Bo ono tkwi wewnątrz Europy, ale są też zagrożenia zewnętrzne. Trzeba rozpocząć z nimi walkę i to twardą walkę. Jest prowadzona przeciwko Europie wojna i na to trzeba odpowiedzieć właściwymi metodami: politycznymi, ale jeśli będzie trzeba, także innymi" - podkreślił prezes PiS; dodał, że Polska powinna przede wszystkim strzec tego spokoju, który ma.

Czytaj też: Prezydent: Europa potrzebuje zdecydowanej i twardej postawy

"Nie powinniśmy zgadzać się na narzucanie nam czegokolwiek i oczywiście wzmacniać siły, które nas w tej sprawie ubezpieczają. Mamy przecież takie siły. One nie są tak bardzo rozbudowane jak gdzie indziej, bo u nas na szczęście takich wydarzeń nie było" - powiedział Kaczyński, dodając, że musimy się jednak z nimi liczyć.

"Im będziemy silniejsi, tym będzie lepiej. Musimy rozbudowywać nasze siły zbrojne. Musimy pamiętać, że to jest nowy rodzaj wojny, ale to jest wojna" - powiedział Kaczyński. "Musimy być do niej przygotowani" - dodał.

Szef PiS w niedzielę przebywał w Starachowicach, gdzie uczestniczył w uroczystości poświęcenia zmodernizowanego Panteonu Pamięci Narodowej, który znajduje się na terenie tutejszej parafii Wszystkich Świętych. Znajdują się w nim m.in. tablice poświęcone jego matce Jadwidze Kaczyńskiej, Lechowi Kaczyńskiemu, jego żonie Marii i ofiarom katastrofy smoleńskiej, Przemysławowi Gosiewskiemu i prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu.

W sobotę w nocy na Moście Londyńskim w centrum brytyjskiej stolicy samochód dostawczy wjechał w grupę pieszych. Następnie pojechał do pobliskiego Borough Market - miejsca, w którym znajdują się liczne bary i restauracje. Sprawcy wyskoczyli tam z auta i zranili nożami kilka osób, w tym funkcjonariusza brytyjskiej policji transportowej. Policja zastrzeliła terrorystów. W zamachu zginęło siedem osób, a 48 zostało rannych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Animator 2017-06-05 11:47:13
  Chop ma rację! Przeciwko Europie prowadzona jest wojna i prowadzi ją właśnie Kaczyński za pomocą swoich marionetek.
 • Zajcyk 2017-06-05 11:32:29
  Umożliwić zakup broni palnej, wtedy każdy będzie się mógł bronić sam i to znacznie szybciej jak by miał czekać na siły porządkowe.
 • Kurka domowa 2017-06-05 00:38:14
  Do KC PZPR w 100%.: To u ciebie chyba przechowany sztandar KC... hołubisz, bratko i chory z nienawiści już tylko potrafisz syczeć nienawistnie... a, fe! a, kysz zjawo materialistyczno-upiorna... plewo, sieczko ..., nie ma słów... szkoda czasu...
 • KC PZPR w 100%. 2017-06-04 21:08:56
  Zaprowadz lepiej Polityczny spokoj w polsce Podrzegaczu.Nie dziel Polakow na oni i my,nie prowokuj Wojny Domowej Prwokatorze.Jestes Wrogiem Nr:1 Polski i Polakow.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA