REKLAMA

Zamach w Manchesterze, Mariusz Błaszczak: Wysiłki w walce z terroryzmem muszą być nieustannie intensyfikowane

  • Autor: PAP/AT
  • 23 maja 2017 10:15
Zamach w Manchesterze, Mariusz Błaszczak: Wysiłki w walce z terroryzmem muszą być nieustannie intensyfikowane Musimy skutecznie przeciwdziałać wszelkim zagrożeniom, które uderzają w nasze bezpieczeństwo - poinsormowałszef MSWiA (Mariusz Błaszczak, fot.mswia.gov.pl)

To kolejne tragiczne wydarzenie, którego ofiarami stali się niewinni obywatele, dowodzi, że wysiłki w walce z terroryzmem muszą być intensyfikowane - napisał szef MSWiA Mariusz Błaszczak w kondolencjach przesłanych swojej brytyjskiej odpowiedniczce Amber Rudd.

O treści kondolencji poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

"Chciałbym zapewnić o naszym wsparciu dla pogrążonych w smutku rodzin ofiar tego ataku, jak również całego narodu Brytyjskiego" - napisał Błaszczak.

Zaznaczył, że wydarzenie w Manchesterze dowodzi, że wysiłki w walce z terroryzmem muszą być nieustannie intensyfikowane. "Musimy skutecznie przeciwdziałać wszelkim zagrożeniom, które uderzają w nasze bezpieczeństwo, wartości wyznawane przez demokratyczne społeczeństwa oraz prawa i wolności Europejczyków" - napisał Błaszczak.

Czytaj też: Beata Szydło i Donald Tusk o zamachu w Manchesterze

Brytyjska policja poinformowała we wtorek rano, że do 22 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu terrorystycznego, do którego doszło w poniedziałek wieczorem przed halą widowiskową w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii, po koncercie amerykańskiej gwiazdy pop Ariany Grande. Według dotychczasowych danych, 59 osób zostało hospitalizowanych. Brytyjska policja podała, że zamachowiec zginął w wybuchu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA