REKLAMA

Zamach w Manchesterze, Witold Waszczykowski: W zamachu zginęła dwójka Polaków

  • Autor: PAP/AT
  • 24 maja 2017 09:14
Zamach w Manchesterze, Witold Waszczykowski: W zamachu zginęła dwójka Polaków Co najmniej 22 osoby zginęły, a blisko 60 odniosło obrażenia gdy w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, doszło do zamachu bombowego (Witold Waszczykowski, fot: MSZ/twitter.com)

Dwójka Polaków, których poszukiwaliśmy niestety nie przeżyła ataku w Manchesterze - powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Jak poinformował w RMF FM w zamachu zginęli rodzice dwóch dziewczynek, które uczestniczyły w koncercie.

"Dwie dziewczynki, jedna jest już dorosła, druga nastolatka, uczestniczyły w koncercie. Rodzice przyjechali po koncercie odebrać swoje córki, no i niestety dzisiaj rano doszła do nas wiadomość, że nie przeżyli tego wybuchu" - podkreślił Waszczykowski.

Dopytywany, czy dzieci, które uczestniczyły w koncercie są obecnie bezpieczne odpowiedział, że tak. "Są pod kontrolą wszelkich służb, zarówno brytyjskich jak i polskiego konsulatu, jedna z dziewczynek jest jak powiedziałem, nieletnia, więc również jest pod kontrolą służb rodzinnych" - dodał szef MSZ.

Pytany, czy wśród rannych jest jeden Polak odpowiedział twierdząco. "Jest również ojciec rodziny, która była na koncercie, na szczęście jest w szpitalu, jest po ciężkiej operacji, ale wszystko wskazuje, że będzie żył" - poinformował Waszczykowski.

Czytaj też: Beata Szydło i Donald Tusk o zamachu w Manchesterze

Co najmniej 22 osoby zginęły, a blisko 60 odniosło obrażenia gdy w poniedziałek wieczorem, po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, doszło do zamachu bombowego. Do przeprowadzenia zamachu w Manchesterze przyznało się we wtorek Państwo Islamskie (IS).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA