REKLAMA

Zamach w Nicei, Kempa: Potrzebna jest walka z tym złem

  • Autor: PAP/AT
  • 15 lipca 2016 16:41
Zamach w Nicei, Kempa:  Potrzebna jest walka z tym złem Po ataku w Nicei wszystkie nasze serca ściska żal i smutek - mówiła Kempa (Beata Kempa, fot. premier.gov.pl)

• Jednoczymy się w bólu i cierpieniu z tymi wszystkim, którzy cierpią, a cierpi cały naród francuski - powiedziała szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.
• Kempa w imieniu premier Beaty Szydło rozmawiała z ambasadorem Francji Pierre'em Buhlerem oraz złożyła kwiaty przed ambasadą.

Premier jest w Ułan Bator na szczycie Azji i Europy (ASEM).

Po ataku w Nicei "wszystkie nasze serca ściska żal i smutek" - mówiła Beata Kempa dziennikarzom pod ambasadą francuską w Warszawie. "Jeszcze raz wielkie, wielkie słowa żalu, współczucia, w szczególności dla rodzin, ale też dla narodu francuskiego. Solidaryzujemy się w tym bólu" - powiedziała.

"Dzisiaj widzimy, jak bardzo potrzebna jest walka z tym złem i wszystkie skuteczne metody, które trzeba podejmować - mówiła Kempa. - Być może to zło chce - kontynuowała - żebyśmy ograniczyli swoje pole do życia, do egzystencji".

Czytaj też: Akt terrorystyczny w Nicei uderzył w cały system wartości europejskich

"Cała wolna społeczność Europy i świata myśli, że jest to akt, który należy potępić" - dodała. "Nie damy sobie wydrzeć obszarów wolności, (...) nie damy się zastraszyć" - oświadczyła.

Według najnowszego bilansu w ataku na południu Francji zginęły 84 osoby. Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci. Według policji za zamach odpowiada mężczyzna pochodzenia francusko-tunezyjskiego, urodzony w Tunezji. Do ataku doszło w czwartek późnym wieczorem na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. W zgromadzony tłum wjechała ciężarówka.

Przebywająca w Mongolii premier rano polskiego czasu złożyła Franuzom kondolencje. "Łączymy się wszyscy w bólu z narodem francuskim. Chcę złożyć kondolencje w imieniu narodu polskiego dla narodu francuskiego, rodzinom ofiar" - powiedziała premier polskim dziennikarzom. "To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem, ale też powinniśmy bardzo jasno i wyraźnie mówić, że nie ma naszej zgody na terroryzm, na to, by niewinni ludzie ginęli" - mówiła Szydło

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Tamara 2016-07-17 00:57:05
    Do świadek: A tak po zatem wszyscy ZDROWI!!!!! TO CHOĆ GŁUPOT NIE PISZ!
  • świadek 2016-07-15 18:16:14
    Rozdmuchany akt terroryzmu sflustrowanego francuskiego araba. W USA rocznie jest 300 publicznych strzelanek, zabija się policjantów, w Norwegii, Finlandii i gdzie indziej prawicowcy strzelają do ludzi a kobieta już bredzi o wojnie cywilizacji itp. PiS na rękę jest straszenie Polaków, tak robiło i robi sporo dyktatorów i autorytarnych rządówREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA