REKLAMA

Zamachy, Beata Szydło: Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom

  • Autor: PAP/AT
  • 18 sierpnia 2017 11:45
Zamachy, Beata Szydło: Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom Szefowa polskiego rządu zdecydowanie potępiła tragiczne w skutkach zamachy (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Europa musi powiedzieć stanowcze "nie" terrorystom, którzy przemocą i okrucieństwem próbują narzucić nam ideologię zła - napisała premier Beata Szydło w depeszy kondolencyjnej w związku z atakami terrorystycznymi w Hiszpanii.

• Premier Beata Szydło złożyła kondolencje na ręce premiera Hiszpanii Mariano Rajoya w związku z atakami terrorystycznymi.

• Choć jest to czas łez i cierpienia, nie możemy pozwolić, aby strach paraliżował nasze działania - napisała premier w depeszy kondolencyjnej.

• Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom, mówiąc stanowcze "nie" terrorystom - napisała także.

Szydło złożyła kondolencje na ręce premiera Hiszpanii Mariano Rajoya.

"W imieniu własnym i polskiego rządu składam na Pana ręce wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin i bliskich ofiar oraz osób, które odniosły obrażenia w wyniku ataków terrorystycznych w centrum Barcelony, Cambrils i Alcanar. Jestem głęboko poruszona doniesieniami o tych nieludzkich aktach terroru" - napisała premier.

Szefowa polskiego rządu "zdecydowanie potępiła" tragiczne w skutkach zamachy. "Ufam, że sprawcy tych zbrodni zostaną należycie ukarani" - dodała.

"Choć jest to czas łez i cierpienia, nie możemy pozwolić, aby strach paraliżował nasze działania. Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom, mówiąc stanowcze "nie" terrorystom, którzy przemocą i okrucieństwem próbują narzucić nam ideologię zła" - podkreśliła Szydło.

Wyraziła solidarność z Hiszpanią. "Zapewniam Pana, Panie Premierze, o wysokim zaangażowaniu naszego kraju w działania na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa naszych obywateli i w walkę antyterrorystyczną" - napisała premier.

Zadeklarowała "pełną gotowość do udzielenia pomocy i wsparcia w obronie europejskich wartości, które wspólnie podzielamy".

W czwartek (17 sierpnia) po południu kierowca furgonetki wjechał na promenadę Las Ramblas w Barcelonie i taranował ludzi na swojej drodze. Zginęło co najmniej 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. Sprawca ataku, do którego przyznało się Państwo Islamskie, wciąż pozostaje na wolności.

W piątek (18 sierpnia) nad ranem w nadmorskim kurorcie Cambrils grupa napastników wjechała samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku.

Według policji oba te zamachy wydają się powiązane ze sobą oraz z wcześniejszym wybuchem w domu mieszkalnym w miejscowości Alcanar, w którym zginęła jedna osoba.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Łukasz 2017-08-19 13:17:37
    Do Ale jaja O jakich europejskich wartościach myślisz ? : eutanazja ?, małżeństwa gejów i lesbijek ? terroryzm ? sprowadzanie milionów muzułmanów do Europy ? likwidacja tożsamości narodowej i kulturowej ? edukacja na poziomie użytecznego idioty ? brak wartości i ideałów ? budowanie meczetów w Europie ? Rozbijanie rodziny? trzecią pleć ? pozbawianie Europejczyków poczucia bezpieczeństwa ? seksualizacje małych dzieci ? niszczenie rodzimego przemysłu i rolnictwa przez wprowadzanie różnych zakazów, kwot, nakazów ? itd. itp ...
  • Ale jaja! 2017-08-18 12:11:20
    Buacha haha, ale się obśmiałem. PIS i europejskie wartości!!! Chyba że miała na myśli Białoruś albo europejską część Turcji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA