REKLAMA

Zamieszanie w PO. Wiceminister rezygnuje z walki o Sejm

  • Autor: TM
  • 01 września 2015 08:49
Zamieszanie w PO. Wiceminister rezygnuje z walki o Sejm Wiceminister zapowiedział złożenie specjalnego oświadczenia. Fot. kozdron.pl

Wiceminister sprawiedliwości, kwidzyński poseł Jerzy Kozdroń zrezygnował ze startu w wyborach parlamentarnych. Na liście wyborczej PO zastąpi go Piotr Widz.

Jurek zrezygnował. Stwierdził, że trzy kadencje w Sejmie to wystarczająco długo i chce teraz ustąpić miejsce młodszym. Z tego samego miejsca wystawimy więc Piotra Widza, także z Kwidzyna, obecnego radnego sejmiku pomorskiego - poinformował Sławomir Neumann, szef pomorskiej Platformy.

Dalekie miejsce na liście

Jak przypomina "Dziennik Bałtycki" pomorska Platforma rekomendowała start Jerzego Kozdronia z 3. miejsca listy gdańskiej do Sejmu. Zarząd Główny partii zmienił tę decyzję i dał wiceministrowi miejsce 7.

Kozdroń od lat wygrywa nie tylko w powiecie kwidzyńskim, ale też sztumskim i częściowo malborskim. Zgarnia głosy nawet na Żuławach. Teraz ten elektorat zagospodaruje najpewniej Sławek - komentują działacze PO.

10 tys. głosów

Kozdroń nie chce jeszcze komentować sprawy, zapowiedział złożenie specjalnego oświadczenia.

W wyborach do Sejmu w 2011 roku Kozdroń zdobył 9,9 tys. głosów. Startował wówczas z 5. miejsca na liście. Cztery lata wcześniej, startując z miejsca 4., zdobył mandat poselski głosami 10,6 tys. wyborców. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • messi 2015-09-01 12:10:39
    platforma wie ze przegra to kombinuje, i jasne ze z jakis powodów zrezygnował , pewnie jak po jakas kolejna aferaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA