REKLAMA

Zaostrzenie prawa aborcyjnego? Czarny protest Partii Razem

  • Autor: GP/PAP
  • 20 września 2016 10:13
Zaostrzenie prawa aborcyjnego? Czarny protest Partii Razem Zandberg: Prawicowi radykałowie, popierani przez premier Szydło i prezesa Kaczyńskiego, chcą zbudować w Polsce piekło kobiet (fot.:partiarazem.pl)

• Partia Razem wzywa do ubierania się na czarno. Ten akcent ma w dniach 21 do 24 września symbolizować sprzeciw wobec prób zaostrzenia prawa aborcyjnego.
• W Sejmie w środę (21 września) będą czytane dwa projekty aborcyjne, legalizujący prawo i je zaostrzający.
• W Sejmie np. klub PO chce pozostawić prawo antyaborcyjne takim jakim jest.

Działacze partii Razem wzywają do specyficznego wyrażenia poparcia dla kobiet w drugiej połowie tygodnia (21 do 24 września). Adrian Zandberg na Twitterze, a partia Razem na Facebooku zaprasza do wyrażenia sprzeciwu wobec zakazu aborcji ubiorem na czarno.

W środę (21 września) zaczyna się posiedzenie Sejmu, na którym posłowie zajmą się okrutnym projektem ustawy, zgodnie z którym kobiety mają być wtrącane do więzienia za przerwanie ciąży - piszą działacze Razem w mediach społecznościowych. - To okrutne i nieludzkie prawo będzie zagrażało każdej z nas. Nie chcemy żyć w kraju, w którym przy łóżku ciężarnej kobiety czuwa policjant i prokurator, gdzie każde poronienie kończy się śledztwem, gdzie zgwałcone dziewczynki zmuszane są do rodzenia dzieci swoich gwałcicieli.

Kluczowy polityk Razem, Adrian Zandberg prosi posłów o opamiętanie się:

- Prawicowi radykałowie, popierani przez premier Szydło i prezesa Kaczyńskiego, chcą zbudować w Polsce piekło kobiet. (...) To ostatni dzwonek, by posłowie się opamiętali!

Partia Razem chce ubiorem na czarno przemówić do sumienia polityków, źródło: facebook.com

Protest jest inicjatywą ogólnopolską, w której we wtorek chce brać udział blisko półtora tysiąca osób.

Do sejmu trafiły dwa projekty aborcyjne, w środę debata

Bezwzględny zakaz przerywania ciąży i odpowiedzialność karną dla każdego, kto powoduje śmierć dziecka poczętego, również dla matki - wprowadzić ma obywatelski projekt ustawy komitetu "Stop Aborcji".

Z kolei projekt przygotowany przez komitet "Ratujmy Kobiety" pozwala przerwać ciążę bez dodatkowych warunków do 12 tygodnia, a po tym terminie - w takich przypadkach, w jakich dozwolona jest obecnie.

Sejm zajmie się także poselskim projektem, który ma m.in. zmienić definicję i wzmocnić ochronę zarodka - stanowi on, że zarodek to dziecko poczęte w najwcześniejszej fazie rozwoju biologicznego, powstałe w wyniku połączenia gamety męskiej i żeńskiej; wprowadza też zakaz tworzenia w procedurze in vitro więcej niż jednego zarodka.

Są zwolennicy pozostawienia sprawy w spokoju

W ubiegłym tygodniu Polska Federacja Ruchów Obrony Życia poinformowała, że złożyła w Sejmie kolejny projekt dotyczący aborcji - również zakazujący przerywania ciąży bez wyjątków, ale w odróżnieniu od projektu komitetu "Stop Aborcji" utrzymujący obecnie obowiązujące rozwiązanie, które wyłącza spod sankcji karnej kobietę poddającą się aborcji.

W odpowiedzi na próby zmiany ustawy klub PO złożył w kwietniu w Sejmie i Senacie projekty uchwały, w której zwraca się o poszanowanie wypracowanego w 1993 r. kompromisu ws aborcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA