REKLAMA

Zarząd Platformy Obywatelskiej zdecyduje, co dalej z protestem w Sejmie

  • Autor: pap/em
  • 12 stycznia 2017 09:05
Zarząd Platformy Obywatelskiej zdecyduje, co dalej z protestem w Sejmie Posłowie PO w dalszym ciągu przebywają na sali obrad (fot.schetyna.pl)

W czwartek po godz. 8.30 w Sejmie zebrał się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej, później planowane jest posiedzenie klubu PO. Platforma omówi ewentualne dalsze kroki w sprawie protestu w Sejmie.

Szef PO Grzegorz Schetyna poinformował w środę (11 stycznia), że zarząd oraz klub PO przedstawią następne kroki i następne decyzje, które będzie podejmować ws. kryzysu w Sejmie.

Odnosząc się do sytuacji w Sejmie, Schetyna mówił, że nie doszło do przełomu. "My nie zmieniamy decyzji. Zostajemy na sali plenarnej Sejmu i będziemy czekać na powrót do 33. posiedzenia. Do zaakceptowania wcześniejszego ustalenia, że dziennikarze bez żadnych warunków wstępnych, na zasadach poprzednich wracają do Sejmu i na to żebyśmy przegłosowywali poprawki budżetowe" - powiedział szef PO

W środę Senat przyjął bez poprawek budżet na 2017 r. Ustawa trafi teraz do prezydenta Andrzeja Dudy. W głosowaniu nie wzięli udziału senatorowie PO, którzy uważają, że budżet został w grudniu 2016 r. nielegalnie uchwalony przez Sejm.

Według lidera PO państwo polskie nie ma budżetu, a wszyscy, którzy byli przy tym procederze biorą za to odpowiedzialność.

Sejm ma wznowić posiedzenie o godz. 10. Posłowie PO w dalszym ciągu przebywają na sali obrad.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zofia Gerlach-Kolasa 2017-01-12 12:11:25
    Panie Schetyna, to jest po prostu sabotaż!!! Paraliżowanie pracy Sejmu jest karygodne. Powinien Pan za to pójść na długie lata do więzienia !!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA