REKLAMA

Zarząd PO rozwiązał strukturę świętokrzyską partii. Paweł Zalewski - komisarzem

  • Autor: PAP/JS
  • 09 czerwca 2017 16:32
Zarząd PO rozwiązał strukturę świętokrzyską partii. Paweł Zalewski - komisarzem Paweł Zalewski (fot. twitter)

Zarząd PO rozwiązał strukturę regionalną partii w Świętokrzyskiem; komisarzem, który ma przygotować tamtejszą Platformę do jesiennych wyborów wewnętrznych został b. europoseł Paweł Zalewski - poinformował sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski.

Pod koniec maja z kierowania świętokrzyską Platformą zrezygnowała jej wieloletnia szefowa - posłanka Marzena Okła-Drewnowicz. Swą decyzję uzasadniała chęcią poświęcenia się pracy nad przygotowaniem programu PO w obszarze polityki senioralnej. "Już w grudniu mówiłam, że nie będę kolejny raz kandydować, teraz biorę się za sprawy seniorów" - dodała posłanka.

Wcześniej politycy PO mówili, że po rezygnacji Okły-Drewnowicz prawdopodobnie zbierze się zarząd regionu, który wskaże osobę, która będzie pełnić obowiązki przewodniczącego świętokrzyskiej Platformy do jesiennych wyborów wewnętrznych. W piątek zarząd krajowy podjął jednak decyzję o rozwiązaniu struktury regionalnej. "To ma być nowe otwarcie w świętokrzyskiej Platformie" - podkreślił Gawłowski.

Komisarzem świętokrzyskiej PO został były europoseł PO, a w przeszłości również poseł PiS - Paweł Zalewski, który obecnie uchodzi za stronnika lidera partii Grzegorza Schetyny. Zarząd powołał w piątek tymczasowych zastępców Zalewskiego; jednym z nich jest kielecki poseł, wskazany jako przyszły kandydat na prezydenta Kielc, Artur Gierada.

Paweł Zalewski dołączył do świętokrzyskiej PO w lipcu zeszłego roku. Już wtedy politycy Platformy nieoficjalnie mówili, że prawdopodobnie zastąpi on Okłę-Drewnowicz na funkcji szefa regionu.

Pod koniec maja zarząd krajowy rozwiązał także strukturę regionalną na Podkarpaciu. Samorządowca Krzysztofa Kłaka, który również sam ustąpił z przewodniczenia tamtejszej PO, zastąpił komisarz - b. wiceminister skarbu, poseł Zdzisław Gawlik.

Jesienią tego roku upływa 4-letnia kadencja obecnych władz Platformy i wskazane zostaną nowe władze m.in. w kołach, powiatach i województwach, także skład Rady Krajowej. Nowa Rada wyłoni z kolei m.in. sekretarza generalnego i wiceprzewodniczących ugrupowania.

Nie będzie natomiast wyborów przewodniczącego Platformy, ponieważ kadencja Grzegorza Schetyny rozpoczęła się na początku zeszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA