REKLAMA

Zarząd PO rozwiązał struktury partii w powiecie ostrowieckim

  • Autor: PAP/JS
  • 26 września 2017 21:23
Zarząd PO rozwiązał struktury partii w powiecie ostrowieckim Jak podkreślił Paweł Zalewski powodem decyzji była negatywna ocena koalicji PO z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego

Zarząd Krajowy Platformy rozwiązał struktury partii w powiecie ostrowieckim (Świętokrzyskie). „Ta decyzja została podjęta na mój wniosek” – powiedział komisarz ugrupowania w województwie świętokrzyskim Paweł Zalewski.

Jak podkreślił Zalewski powodem decyzji była negatywna ocena koalicji PO z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. "Negatywna ocena naszych wyborców, moja i członków partii" - zaznaczył polityk.

Dodał, że ponad rok rozmawiał na ten temat z przedstawicielami ugrupowania w powiecie ostrowieckim, głównie z Eligiuszem Michem (dotychczasowy szef struktur PO w powiecie ostrowieckim i jednocześnie wicestarosta ostrowiecki).

"Nie mogliśmy dojść do porozumienia. Pan Mich nie reagował na żaden z moich argumentów. Nie chciał wystąpić z tej koalicji. Dlatego na mój wniosek Zarząd Krajowy PO rozwiązał struktury partii w powiecie" - powiedział Zalewski. Podkreślił, że negatywnie ocenia tę koalicję.

"Negatywnie oceniam politykę powiatu ostrowieckiego. Szczególnie dzisiaj, kiedy PiS niszczy sądownictwo w Polsce i zawłaszcza państwo, a chce też zawłaszczyć samorządy. Strasznie trudno w takiej sytuacji przekonywać wyborców do Platformy, będąc w koalicji z PiS" - stwierdził komisarz PO w województwie świętokrzyskim.

"To jest stanowisko przeze mnie nie akceptowalne" - dodał Zalewski.

Komisarzem struktur PO w powiecie ostrowieckim został radny wojewódzki Grigor Szaginian.

"Jest znanym ostrowieckim społecznikiem i członkiem PO. Pan Szaginian jest osobą budzącą zaufanie. Myślę, że dla wszystkich członków Platformy w Ostrowcu i mieszkańców powiatu jest właściwą osobą, aby odbudować struktury partii w powiecie i przygotować nasze ugrupowanie do przyszłorocznych wyborów samorządowych" - zapewnił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PO zabetonowało się 2017-09-27 11:17:30
    Słusznie. Rozwiążcie wszystkie struktury w kraju a wtedy wygracie wybory. Ostrowiec to jest miasto które stara się jak najwięcej uzyskać dla mieszkańców. Nie ważne kto z jakiej partii. Jak trzeba coś załatwić dla miasta wszyscy idą ręka w rękę i wspólnie działają na rzecz miasta a nie gryzą się tak jak wy BARONOWIE w Sejmie czy we władzach wojewódzkich.Róbcie tak dalej a znikniecie z mapy politycznej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA