REKLAMA

Zarzuty dla Gawłowskiego - trzy korupcyjne, ujawnienia tajemnicy i plagiatu

  • Autor: pt/pap
  • 21 grudnia 2017 12:32
Zarzuty dla Gawłowskiego - trzy korupcyjne, ujawnienia tajemnicy i plagiatu Inny zarzut ma dotyczyć przyjęcia przez Gawłowskiego 200 tys. zł korzyści majątkowej (fot.fotolia)

Według TVP Info prokuratura postawi Stanisławowi Gawłowskiemu, którego mieszkanie przeszukuje CBA pięć zarzutów - trzy mają mieć charakter korupcyjny, a pozostałe dwa dotyczące ujawnienia tajemnicy państwowej oraz plagiatu pracy doktorskiej.

Jeden z zarzutów ma wynikać z zeznań zatrzymanego w 2014 r. przez ABW wiceszefa Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Łukasza L. - podało TVP Info. L. miał powiedzieć o łapówce dla Gawłowskiego - dwóch drogich zegarkach Tag Heuer - Carrera 16. Według TVP Info miało to być odwdzięczenie się za zatwierdzenie nominacji L. w 2011 roku, gdy Gawłowski był nadzorującym IMGW wiceministrem środowiska.

TVP Info podała, że ABW nie chciała badać tego wątku, gdyż - jak zasugerowano - był on zbyt ważnym politykiem PO, ale L. skontaktował się z CBA, które podjęło ten wątek, a "sprawa nabrała rozpędu jednak dopiero po zmianie władzy".

Inny zarzut ma dotyczyć przyjęcia przez Gawłowskiego 200 tys. zł korzyści majątkowej oraz podżegania innych do przyjęcia takiej korzyści - informuje stacja.

Śledczy uważają też - według portalu TVP Info - że był on patronem układu, który doprowadził do nieprawidłowości związanych z inwestycjami Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Grupa przestępcza miała tam wyłudzać środki europejskie na inwestycje środowiskowe, a zlecenia na prace trafiać do zaprzyjaźnionych firm. Przestępcy mieli też czerpać zyski z wzrostu cen nieruchomości, które dzięki inwestycjom nieraz kilkukrotnie zwiększały swoją wartość - podało TVP Info.

Według stacji zarzut ujawnienia tajemnic dotyczy otrzymanego przez wiceministra raportu ABW, który miał przekazać osobom w nim opisywanym. Co do plagiatu prokuratura w Łodzi w maju 2017 r. skierowała wniosek o uchylenie mu immunitetu, a teraz dołączono tę sprawę do innych zarzutów. Według śledczych praca "nie tylko zawierała liczne zapożyczenia, ale w dodatku była napisana niesamodzielnie" - podała TVP Info.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA