REKLAMA

Zasada lojalności w rządzie złamana? Beata Szydło wzywa ministrów na dywanik

  • Autor: aw/PAP
  • 26 kwietnia 2017 11:55
Zasada lojalności w rządzie złamana? Beata Szydło wzywa ministrów na dywanik Dyskusja ma być dyskusją wewnętrzną, na posiedzeniach rządu - twierdzi premier Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Premier Beata Szydło na środę na godz. 16 zwołała spotkanie z ministrami i wiceministrami, w czwartek szefowa rządu spotka się z wojewodami. Premier zapowiedziała, że podczas spotkania będzie mówić o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo.

Premier na briefingu prasowym w środę (26 kwietnia) rano była pytana o wypowiedź minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, która w Radiu ZET powiedziała, że wyobraża sobie współpracę z każdym, kto jest uczciwym człowiekiem, ponieważ sama jest "fachowcem do wynajęcia".

W ten sposób odpowiedziała na pytanie, czy byłaby w stanie pracować w rządzie Platformy. Minister przyznała też, że rząd powinien więcej stawiać na rozwój niż na wydatki socjalne.

Jak dodała, nie zawsze zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu np. o militaryzacji cyberbezpieczeństwa. Pytana, czy ministerstwo obrony narodowej zanadto próbuje rozszerzyć swoje władztwo w tej dziedzinie odparła: "Tak. Zdecydowanie uważam, że nie wszystko mu podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w kwestii MON-u".

Czytaj też: Anna Streżyńska miesza szyki w drużynie Beaty Szydło? Są komentarze

"Nie rozumiem wypowiedzi pani minister Streżyńskiej, bo ona nie podnosiła nigdy na posiedzeniach rządu wątpliwości, co do wprowadzanych przez rząd propozycji i projektów" - mówiła premier.

"Można mieć różne zdania, są dyskusje. Dobre projekty rodzą się wtedy, gdy jest wokół nich dyskusja, ale ta dyskusja ma być dyskusją wewnętrzną, na posiedzeniach rządu czy na spotkaniach wewnętrznych po to, żebyśmy wypracowywali dobre rozwiązania" - podkreśliła.

Szydło dodała, że wchodząc do rządu wszyscy ministrowie zobowiązali się realizować określony program. "I ten program realizujemy" - mówiła premier.

Jak dodała, w jej rządzie musi obowiązywać zasada lojalności, odpowiedzialności za słowo i umiarkowania w wypowiedziach medialnych. Apelowała do ministrów, by "wzięli sobie tę zasadę do serca".

"Będę o tym dzisiaj mówić na spotkaniu, które zwołałam. W popołudniowych godzinach w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie spotkanie z wszystkimi ministrami i wiceministrami. Jutro będzie takie spotkanie z wojewodami" - mówiła.

Spotkanie z ministrami odbędzie się w środę o godz. 16 - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • ZAJAC 2017-04-26 17:18:56
    nie zostala zlamana zasada lojalnosci natomiast co zostalo zlamane to lojalnosc z politykami ktorzy oklamuja swoich obywateli , Bravo dla pani Minister Cyfryzacji ze sie odwazyla przerwac zmowe milczenia !!!!!! Bravo , nawet jak zostanie pani ukarana przez Pania Premier tym samym zostanie pani, Pani Minister zapamietana przez obywateli Polski jako odwazny Minister sluzacy i lojalny Polakom a nie Partii politycznej,ktora siedzi w kieszeni wielkich Korporacji ,czego nam nie powiedziano przed wyborami ...; czas na zmiany ... !!!!!! czekamy
  • Obserwator 2017-04-26 12:49:18
    Bardzo poważnie traktować należy Panią Streżyńską- to kompetentny minister.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA