REKLAMA

Zasłabła jedna z protestujących rezydentek, przerwa w obradach sejmowej komisji

  • Autor: aw/PAP
  • 09 października 2017 13:25
 Zasłabła jedna z protestujących rezydentek, przerwa w obradach sejmowej komisji Rezydenci prowadzą protest głodowy w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. (rezydenci/OZZL)

Podczas poniedziałkowego (9 października) posiedzenia sejmowej komisji zdrowia zasłabła jedna z uczestniczek protestu głodowego lekarzy rezydentów, biorąca udział w obradach. Komisja zarządziła kilkuminutową przerwę.

W poniedziałek trwa posiedzenie komisji zdrowia na której szef resortu zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawia działania, mające poprawić sytuację finansową lekarzy rezydentów oraz informację ws. trwającego protestu głodowego. Posiedzenie odbywa się na wniosek posłów.

Od ośmiu dni ok. 20 lekarzy rezydentów prowadzi protest głodowy w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Domagają się m.in. wzrostu finansowania ochrony zdrowia, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Anna KLZ 2017-10-09 23:49:50
    przy tak rozwijającej się ROBOTYZACJI lekarze wlaściwie nie są już potrzebni. Zwykłych ludzi zastąpi się Robotami, nowych w razie uzupełnienia demograficznego wytworzy się in-vitro, a osoby z kręgu politycznego i tak mają bezpośredni dostęp do leczenia w przychodniach i klinikach rządowych. Naprawa uszkodzonego samochodu jest kilkakrotnie lepiej opłacona niż lekarz ratujący życie, który MUSI na bieżąco dokształcać się.
  • emeryt 2017-10-09 15:57:14
    Pan Minister pływa w obłokach KLAMCA i człowiek bez żadnych osobistych zasad darmowe leki fikcja Przed wyboramy obiecał dużo a jest tak jak zawsze KŁAMCAREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA