REKLAMA

Zatrzymanie byłego wiceministra. CBA przeszukuje mieszkanie Jacka Kapicy

  • Autor: PAP/AT
  • 29 marca 2018 10:31
Zatrzymanie byłego wiceministra. CBA przeszukuje mieszkanie Jacka Kapicy Zatrzymany Jacek Kapica zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty (fot.cba.gov.pl)

Jak poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA, funkcjonariusze przeszukują mieszkanie zatrzymanego byłego wiceministra finansów i byłego szefa Służby Celnej. Czynności Biuro prowadzi w ramach śledztwa podjętego przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku.

CBA zatrzymało w czwartek (29 marca) rano - na polecenie białostockiej prokuratury - b. wiceministra finansów w latach 2008-15 i b. szefa służby celnej.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki potwierdził w czwartek, że chodzi o Jacka Kapicę. "Tutaj chodzi o kwotę ponad 20 miliardów złotych, które miały wypłynąć w wyniku afery hazardowej" - powiedział Jaki w RMF FM. Podkreślił, że w tej sprawie prokuratorzy "mają już zebrany bardzo dobry materiał".

Kaczorek powtórzył w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej CBA, że zatrzymany zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty. "Trwa przeszukanie w mieszkaniu zatrzymanego" - napisał.

Czynności Biura wykonywane są w ramach podjętego na nowo śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku, która współpracuje z Delegaturą CBA w Białymstoku.

Czytaj też: Politycy o zatrzymaniu byłego wiceministra

Kaczorek przypomniał, że to nie pierwsze czynności w tej sprawie - m.in. w lutym br. funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku wspólnie z prokuraturą zabezpieczyli na potrzeby toczącego się śledztwa dokumentację z siedziby Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. Równolegle przesłuchano w charakterze świadków funkcjonariuszy Służby Celnej, w tym byłą Dyrektor Izby Celnej w Szczecinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA