REKLAMA

Zatrzymano asystenta posła. Próbował przemycić papierosy i bursztyn?

  • Autor: GP
  • 25 października 2016 12:40
Zatrzymano asystenta posła. Próbował przemycić papierosy i bursztyn? Funkcjonariusze ukraińskiej służby celnej nie podali, ile może wynosić wartość zarekwirowanej kontrabandy. (fot.:facebook.com/oleh.slobodyan)

• Ukraińskie służby celne poinformowały, że na granicy z Polską w poniedziałek (24 października) zatrzymano obywatela Polski, który próbował dokonać przemytu.
• Zatrzymany przedstawił się jako asystent polskiego posła, ale jego tłumaczenia nie przekonały funkcjonariuszy Ukrainy.
• Przemycane były papierosy i bursztyn.

Portal internetowy tygodnika Wprost, powołując się na rzecznika ukraińskiej straży granicznej, relacjonował we wtorek (25 października) sytuację z granicy polsko-ukraińskiej. 24 października na przejściu granicznym w Krakowiec-Korczowa zatrzymano obywatela RP, który próbował dokonać przemytu.

W skład nielegalnej kontrabandy wchodziło 2400 paczek papierosów oraz niemal 12 kilogramów bursztynu.

21-letni zatrzymany to asystent polskiego posła, przynajmniej tak się przedstawił. Mimo próby przekonania celników, że spieszy się na spotkanie, nie zdołał przekonać ukraińskich celników i został zatrzymany.

Oceń posłów w naszej bazie polityków w Sejmie

Oleh Slobodyan, rzecznik ukraińskiej straż granicznej, podzielił się na portalu społecznościowym zdjęciami pakunku, który Polak najprawdopodobniej chciał przemycić.

Zdjęcia sugerują, że przemytu miano dokonać w samochodzie, którym podróżował polski działacz polityczny.

Papierosy ukryte w samochodzie, źródło: facebook.com/oleh.slobodyan

Bursztyn, który miał też minąć odprawę celną, źródło: facebook.com/oleh.slobodyan

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • BOLO 2016-10-27 19:10:38
    którego POSŁA, pewnie któregoś z Platformy ObywatelskiejREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA