REKLAMA

Zbigniew Ziobro o decyzji KE ws. uruchomienia art. 7: Tu chodzi o politykę

  • Autor: PAP/AT
  • 20 grudnia 2017 13:28
Zbigniew Ziobro o decyzji KE ws. uruchomienia art. 7: Tu chodzi o politykę Polska jest krajem praworządnym - powiedział minister sprawiedliwości (Zbigniew Ziobro, fot. premier.gov.pl)

To jest kolejny argument wskazujący, że ta decyzja ma ten smak polityczny - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do decyzji Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7 traktatu unijnego wobec Polski.

"Przyjmuję ze spokojem tę decyzję. Tu chodzi o politykę, nie o praworządność" - powiedział w minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do decyzji KE. Podkreślił, że Polska jest krajem praworządnym.

"Polska będzie tylko wtedy liczącym się krajem w Europie i UE, jeśli będzie miała sprawne i dobrze działające sądy, dlatego my musimy zapewnić, aby te sądy zaczęły wreszcie dobrze i sprawnie działać, i kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości" - powiedział minister.

"Jest zastanawiające, że jednym z argumentów Komisji za - rzekomo - niepraworządnością naszych rozwiązań jest żądanie, abyśmy podwyższyli wiek emerytalny dla kobiet, to zdaje się pokazywać, że tutaj chodzi raczej (...) o politykę, niż o praworządność" - oświadczył szef MS.

Zapewnił, że wszystkie rozwiązania, które znajdują się w ustawach o KRS i SN, "istnieją w poszczególnych krajach UE, nie ma tam żadnego rozwiązania, które nie byłoby znane z innych systemów krajów UE".

"To jest kolejny argument wskazujący, że ta decyzja ma ten smak polityczny, to jest polityka" - oświadczył Zbigniew Ziobro.

Komisja Europejska zdecydowała w środę (20 grudnia) o uruchomienie art. 7 traktatu unijnego wobec Polski - poinformowało źródło w tej instytucji. Wniosek w tej sprawie zgłosił wiceszef KE Frans Timmermans. Według źródła KE zdecydowała również o przyjęciu kolejnych, już czwartych, rekomendacji dotyczących praworządności wobec władz w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • UE OUT 2017-12-20 13:59:41
    Jednak jest, jak to kiedyś powiedział Pan Miller o nim...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA