REKLAMA

Zbigniew Ziobro spotka się z szefem MSWiA. Będzie pomoc dla Ochotniczych Straży Pożarnych

  • Autor: PAP/JS
  • 13 lutego 2018 23:17
Zbigniew Ziobro spotka się z szefem MSWiA. Będzie pomoc dla Ochotniczych Straży Pożarnych Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro (fot. ms.gov.pl)

W środę (14 lutego) spotkam się z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim; będziemy rozmawiać o programie, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy - zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

2 lutego ruszył ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory.

Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Jak podkreśla resort sprawiedliwości, zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości będą mogły pomagać poszkodowanym.

Szef MS był pytany o pieniądze dla OSP w TVP Info. "Postanowiłem, by te pieniądze były słusznie wykorzystywane dla ratowania życia w przypadku wypadków, które też często są nieumyślnymi zdarzeniami drogowymi. W Polsce niestety bardzo wiele osób umiera właśnie w takich wypadkach, i to jest związane bardzo często z brakiem tej profesjonalnej pomocy. To nie wynika z braku chęci, ale braku właściwych urządzeń, i one trafią do ludzi, którzy jako pierwsi pojawiają się na miejscu zdarzenia" - powiedział Ziobro.

"Jestem przekonany, że co roku będziemy ponawiać ten projekt; to jest projekt rządu, dobrej zmiany; jutro spotykam się w tej sprawie z ministrem spraw wewnętrznych (i administracji) Joachimem Brudzińskim. Będziemy rozmawiali o tym, jak sprawić, by ten program jeszcze lepiej był wykorzystany przez Ochotnicze Straże Pożarne dla poprawy bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie" - podkreślił minister sprawiedliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • WoWa 2018-02-14 09:35:32
    Właśnie PiS przed wyborami kupuje Straż Pożarną - bastion PSL. Co na to Pan Kosiniak-Kamysz i Pan Pawlak ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA