REKLAMA

Zbigniew Ziobro zdymisjonował dyrektora i wicedyrektora więzienia w Kluczborku

  • Autor: PAP/GP
  • 11 lutego 2016 14:52
Zbigniew Ziobro zdymisjonował dyrektora i wicedyrektora więzienia w Kluczborku Ziobro: Postanowiłem zwrócić się do władz nadzorujących dyrektora zakładu karnego w Kluczborku o wyciągnięcie konsekwencji personalnych (fot.:Global Panorama/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Ws. recydywisty, który w czasie przerwy w odbywaniu kary dokonał gwałtu, doszło do poważnych nieprawidłowości w działaniu dyrekcji więzienia w Kluczborku oraz sądu penitencjarnego. Konsekwencją są dymisje dyrektora i wicedyrektora z Kluczborka - poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Jak mówił Ziobro, chodzi o sprawę recydywisty karanego już wcześniej za przestępstwa na tle seksualnym, który przebywając na przerwie w odbywaniu kary, dopuścił się brutalnego zgwałcenia młodej kobiety w Zabrzu.

Poinformował, że z ustaleń powołanego do zbadania nieprawidłowości w tej sprawie zespołu wynika, że doszło do "poważnych nieprawidłowości" w działaniu dyrekcji zakładu karnego w Kluczborku, jak i sądu penitencjarnego, który też podejmował w tej sprawie decyzję.

- W związku z tym postanowiłem zwrócić się do władz nadzorujących dyrektora zakładu karnego w Kluczborku o wyciągnięcie konsekwencji personalnych. I zostałem poinformowany, że takowe zostały podjęte; oznaczają one dymisje, tak dyrektora, jak i zastępcy wicedyrektora zakładu karnego w Kluczborku - powiedział Ziobro.

- Myślę, że jest to bardzo jednoznaczny sygnał, że obecne kierownictwo MS nie będzie tolerowało sytuacji, w której bezrefleksyjne, rutynowe, można powiedzieć też i beztroskie działania wobec groźnych kryminalistów ze strony dyrekcji zakładów karnych będą powodować zagrożenie dla zdrowia i życia niewinnych ludzi - oświadczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA