REKLAMA

Ze strony internetowej PE usunięto wideo ze zdjęciami z manifestacji w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 16 września 2016 18:42
Ze strony internetowej PE usunięto wideo ze zdjęciami z manifestacji w Polsce Przeciwko publikacji wideo protestował wiceszef PE Ryszard Czarnecki (fot.:youtube.com)

• Ze strony internetowej europarlamentu usunięto relację wideo na temat debaty eurodeputowanych o sytuacji w Polsce.
• W wideo wykorzystane zostały zdjęcia z manifestacji w Polsce.
• Przeciwko publikacji wideo protestował wiceszef PE Ryszard Czarnecki.

- W związku ze skandalicznym propagandowym filmikiem na temat Polski umieszczonym na stronie PE wystosowałem oficjalny protest do przewodniczącego Martina Schulza - poinformował Czarnecki, w komunikacie prasowym.

Jego zdaniem materiał wideo "jest absolutnie nieprawdziwy". - Pokazuje uliczne przepychanki m.in. z roku 2014, z czasów rządu koalicji PO-PSL, opatrzone jednak informacją, że dotyczy to bieżących wydarzeń - napisał Czarnecki w liście do szefa PE.

- Proszę o interwencję w tej sprawie oraz usunięcie filmiku ze strony PE, gdyż zamieszczanie nieprawdziwych treści obniża autorytet naszej instytucji - wezwał europoseł PiS. Wskazał, że "materiał odbił się szerokim echem w polskich mediach, które krytykowały PE za rozpowszechnianie nieprawdziwych i niesprawiedliwych materiałów pseudoinformacyjnych".

Materiał wideo, przygotowany przez telewizję PE, EuroparlTV, był relacją z wtorkowej debaty europarlamentu o sytuacji w Polsce w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jako przebitki wykorzystano w nim zdjęcia z różnych manifestacji w Polsce. Przedstawiały m.in. demonstrantów z transparentami "Wolne media" czy "Kraków za demokracją", uczestników demonstracji z tęczowymi flagami LGBT, a także demonstracje środowisk narodowych; wykorzystano m.in. migawkę z Marszu Niepodległości.

W piątek po południu link do materiału na stronie Parlamentu Europejskiego był już nieaktywny. Rzecznik PE Jaume Duch przyznał, że nie ma informacji o tym, dlaczego usunięto materiał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA