REKLAMA

Zieliński na dopingu. Resort sportu zakręci kurek z pieniędzmi?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 11 sierpnia 2016 14:21
Zieliński na dopingu. Resort sportu zakręci kurek z pieniędzmi? Minister rozważa zmniejszenie kwoty dotacji przekazywanej do związku bądź całkowite wycofanie się z finansowania sportu wyczynowego tej dyscypliny z budżetu państwa (fot.:msport.gov.p)

Doping w sporcie jest niedopuszczalny. Każdy, kto bierze niedozwolone środki i w ten sposób osiąga sukces jest oszustem, dlatego Ministerstwo Sportu i Turystyki nie będzie biernie przyglądało się takiemu procederowi - głosi oświadczenie resortu sportu.

W poniedziałek (8 sierpnia) Polski Związek Ciężarowy poinformował o wpadce Tomasza Zielińskiego. Szykujący się do startu w Rio zawodnik oblał testy, jakim Światowa Agencja Dopingowa (WADA) poddała go tuż po przylocie do Brazylii. Ciężarowiec został skreślony z listy reprezentantów i pozbawiony szans udziału w igrzyskach. Musiał też opuścić wioskę olimpijską.

Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło odnieść się do sprawy i wydało specjalne oświadczenie.

Czytaj też: Wysokie podwyżki dla urzędników dzięki Beacie Kempie

Jak czytamy, minister podejmuje kroki w celu zastosowania środków nadzoru w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów adekwatnych do sytuacji. 

"Minister rozważa zmniejszenie kwoty dotacji przekazywanej do związku bądź całkowite wycofanie się z finansowania sportu wyczynowego tej dyscypliny z budżetu państwa" - czytamy.

Obecnie w PZPC prowadzona jest przez resort planowa kontrola w zakresie prawidłowości sposobu wydatkowania środków dotacji budżetowej MSiT w 2015 r. na przygotowanie zawodników kadry narodowej do udziału w Igrzyskach Olimpijskich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-08-11 17:36:36
    Doping należy zwalczać, ale do sprawy braci Zielińskich podszedłbym bardzo ostrożnie. Coś tu bardzo nieładnie pachnie, za dużo rzeczy się nie zgadza lub jest naciągane. Do tego pojawiają się wypowiedzi ekspertów (Rynkowski - dyrektor biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie), które nie wytrzymują konfrontacji z prostym przejrzeniem zagranicznych stron wskazanych przez Google. Rynkowski twierdzi, że nandrolon znika po paru dniach, a ci głupi światowcy uważają, że w zależności od rodzaju jest to 12 lub 18 miesięcy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA