REKLAMA

Ziobro chce większych uprawnień dla służb i krytykuje sędziego Rzeplińskiego

 • Autor: GP
 • 23 marca 2016 09:40
Ziobro chce większych uprawnień dla służb i krytykuje sędziego Rzeplińskiego Minister sprawiedliwości określił ostatnie wypowiedzi sędziego Rzeplińskiego, jako świadczące o niestabilności emocjonalnej. (fot.:facebook.com)

• Minister sprawiedliwości zaatakował w radiowej wypowiedzi Trybunał Konstytucyjny. Mówił, że TK sam wybrał ustawę, w oparciu o którą chce orzekać, czym złamał prawo, a prezes TK stał się sędzią w wyniku pomyłki.
• W ocenie ministra sprawiedliwości należy pozwolić służbom na więcej, by przeciwdziałać zagrożeniu terrorystycznemu.

Lider Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości w rządzie Beaty SzydłoZbigniew Ziobro był gościem porannego programu politycznego. Wywiad miał miejsce w środę, 23 marca, a audycję emitowało Polskie Radio. W czasie wywiadu minister w mocnych słowach zaatakował przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego.

- Wyobraźmy sobie, że rząd chce wprowadzić ustawę uniemożliwiającą orzekanie TK - posunął się do opisu hipotetycznego scenariusza minister sprawiedliwości. - Takie prawo łamie Konstytucję i kwalifikuje posłów do postawienia w stan oskarżenia. Nasza ustawa pozwala TK orzekać. (...) TK nie może sam uchwalać prawa. To co zrobili sędziowie to po pierwsze uznanie, że (ustawa o TK z grudnia - red.) jest niezgodna z prawem i po drugie uznali, że ustawa wcześniejsza obowiązuje.

Ziobro podkreśla, że TK nie może tak postępować i w ten sposób łamie prawo.

- Pomyłką jest fakt, że sędzia Rzepliński trafił do sądu konstytucyjnego - mówił dalej Ziobro, nawiązując do słów prezesa TK, który stwierdził, że jest "pilnowany przez policję" i może go nawet przejechać samochód. - To wypowiedź skrajnie histeryczna i pokazująca jego niestabilność emocjonalną.

Minister odnosił się także do sytuacji po zamachach w Belgii. Zapytany o możliwe zmiany w polskim prawie podkreślił:

- Chciałbym, żeby (ten zamach - red.) to był incydent, ale niestety nie jest. Błędy w polityce i zderzenie kultur, które obserwujemy sprawiły, że sytuacja się zaognia - opisywał polityk, mówiąc o szerszym problemie jakim jest docieranie do Europy przedstawicieli innej, arabskiej kultury. - Biorąc pod uwagę destabilizację w północnej Afryce problemów będziemy mieli więcej.

Przeczytaj: MSZ przekazało kondolencje Belgii

- Przede wszystkim państwo nie powinno reagować tak by osłabić aparat państwa - precyzował Ziobro, pytany o kroki, które powinno się wykonać. - (...) Jesteśmy bezpieczni wtedy i tylko wtedy, gdy służby mogą w oparciu o prawo dotrzeć do danych i z wyprzedzeniem przeciwdziałać.

Ziobro podkreślał, że teraz belgijskie służby podnoszą temat zbyt słabych swoich uprawnień. Polityk podkreślił, że w Belgii w zeszłym roku ograniczono część możliwości inwigilacyjnych służb.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Małgorzata 2016-05-21 13:37:53
  Trzeba ZMIENIĆ komunistę rzeplińskiego,który nie ORZEKA zgodnie z KONSTYTUCJĄ , tylko zgodnie z wolą PO-PSL-SLD i PO-Nowoczesnej!!!Jak orzek ustawę z czerwca 2015r.albo jest zgodna z konstytucją albo NIE a nie jakieś dzielenie!!!To tak: jajko jest zepsute,ale nie dokonica ,bo skorupka jest zdrowa (cała )!???Zdrowy ten rzepliński,czy CHORY !!!!???? No i DLACZEGO do GRUDNIA-2015r. nie REAGOWAŁ jak PIS zgłaszał ŁAMANIE KONSTYTUCJI!??? !!! ... POLECAM wszystkim POLAKOM !!!! .. link: .. ZaKODowani - Evtis & Basti
 • Polska się przebudziła! 2016-03-24 08:03:58
  Panie Ministrze prawniku magistrze, zalecam wizytę z szybkim leczeniem psychiatry masz urojenia schizofreniczne, Prezes Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Rzepliński jest profesorem prawa, dokształć się Ziobro ciemniaku jak podważać chcesz taki autorytet!
 • uczciwość 2016-03-23 11:50:55
  Prawda oczywista , desygnowany przez sitwę korupcyjną PO - PSL , więc to jasne , ale ten sędzia tak jak Wałęsa ma pomroczność wsteczną , widać to choroba nieuleczalna polityków z nadania skandalistów i aferzystów tych partii. Oni wszyscy powinni zniknąć z życia publicznego w imię dobra Ojczyzny - straszne szkodniki dla społeczeństwa i całego świata.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA